niedziela, 9 Grudzień 2018,
imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia

Aktualności

Strona główna / Aktualności

Kalendarz "Dawne Zawiercie - tradycje handlu" 2018 już niebawem

Pierwsze fotografie, które staną się ozdobą kolejnej edycji kalendarza „Dawne Zawiercie” zostały wybrane. Jego publikację zainicjowali Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu, PSS „Społem” Zawiercie oraz ARK Jobs. »

dodano: rok temu
Ekstremalne oblicze Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Szukając nowych wrażeń i doznań w życiu, wcale nie jesteśmy zmuszeni wyjeżdżać do wielkich miast, czy też korzystać z gotowych propozycji. »

dodano: rok temu
Kilka działań dla powietrza

Ciała stałe, gazy oraz ciecze – odnajdujemy je w składzie powietrza. Jeśli jednak stężenie ich składników nie odpowiada naturalnemu składowi atmosfery ziemskiej – wówczas możemy mówić o zanieczyszczeniu powietrza. »

dodano: rok temu
Krew cenniejsza niż złoto

Jest wiele rzeczy, którymi możemy podzielić się z osobami potrzebującymi pomocy. Jedni ofiarują wsparcie duchowe, inni materialne. Dla wielu ludzi najcenniejsze jest jednak to, co płynie w naszych żyłach, czyli krew. »

dodano: rok temu
Konkurs plastyczny "Zdemaskuj smog"

Fundacja Centrum Inicjatyw Lokalnych ogłasza konkurs plastyczny dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu: przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Dzieci mają okazję popisać się wiedzą ekologiczną,... »

dodano: rok temu
Klub Sportów Walki „ARASHI” – siła charakteru i precyzja techniki

Każdego dnia podejmujemy walkę. Walczymy sami ze sobą, z innymi ludźmi, z biurokracją. Często jasność umysłu przynosi nam dopiero intensywne zmęczenie ciała. »

dodano: rok temu
Kolorowanka „Antysmog”

Fundacja Praca i Kariera rozpoczyna realizację zadania publicznego pn. Kolorowanka „Antysmog” dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. »

dodano: rok temu
Zawierciańskie Klasyki Nocą – retro na topie

Podobno wraz z wiekiem wzrastają jakość i wartość wina oraz innych trunków alkoholowych. Jednak dzieje się tak tylko wówczas, gdy zapewnimy im odpowiednie miejsce i sposób leżakowania. »

dodano: rok temu
Jura Krakowsko-Częstochowska z zamkami w tle

Pomimo narzekań na zbyt wysokie temperatury latem oraz utyskiwań, kiedy zimą zbyt dotkliwie odczuwamy mróz, należy przyznać, że Polska jest pięknym krajem. »

dodano: rok temu
Stare fotografie ze "Społem" - podziel się magią

Na czym polega magia – na wyciąganiu królika z kapelusza, tworzeniu sztuczek iluzjonistycznych, a może wróżeniu z fusów lub kart? Prawdziwa magia, to umiejętność zatrzymania czasu. Jak to zrobić? Utrwalając go na fotografii. »

dodano: rok temu
Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720