środa, 17 Lipiec 2024,
imieniny obchodzą: Aleksy, Martyna

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / "Zawiercianin" - najnowsze wydanie, dwudziesty trzeci raz na rynku!

"Zawiercianin" - najnowsze wydanie, dwudziesty trzeci raz na rynku!

data dodania: 2018-09-07 10:18:03

Maria Grabowska Dwudziesty trzeci numer letniej edycji „Zawiercianina” właśnie trafia w Wasze ręce. Poświęcony działalności lokalnej gmin z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego będzie inspirował do kolejnych działań.

Pozwoli również przypomnieć, jak wiele wspaniałych rzeczy dzieje się w naszym regionie.

Stowarzyszenia, fundacje, ośrodki kulturalne, mieszkańcy – wszyscy włożyli bardzo wiele starań oraz energii, aby zrealizować projekty w ramach Programu Działaj Lokalnie, wdrażanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu. W zajęciach i warsztatach, które odbywały się na terenach gmin, wzięli udział zarówno seniorzy, osoby dorosłe, jak i dzieci. Integracja lokalnej społeczności poprzez spędzanie wolnego czasu w ciekawy i kreatywny sposób, to atrakcyjna propozycja dla mieszkańców miast i wsi. Skorzystało z niej wiele osób, a efekty zrealizowanych projektów będę długofalowe.

Warto poznać zatem historie pokazujące, że działalność lokalnych NGO (podmiotów non-profit) mają sens. Ludzie z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego, to pasjonaci, lokalni patrioci i społecznicy, podobnie jak Paweł Abucki – prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu, który podkreśla rangę działań dla wspólnego dobra. „Przedstawione w tym numerze historie ukazują, jak niewiele trzeba, aby zaangażować do współpracy lokalne instytucje. Współpracując z osobami należącymi do rozmaitych środowisk, spotkaliśmy ludzi zakochanych w swojej okolicy, którzy miłością i pasją do działania starają się zarazić innych”.

Poza wspomnieniami ze zrealizowanych projektów, przygotowaliśmy wywiad z Marią Grabowską – wiceprezes Zawierciańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, emerytowaną nauczycielką przedmiotów mechanicznych, kobietą, która podkreśla, że „żadnej pracy się nie boi”.

Refleksji, zainspirowania się i chwili wytchnienia – tego życzymy Wam podczas zgłębiania stron najnowszego wydania „Zawiercianina” – pisma aktywności społecznej.

Elektroniczna wersja czasopisma dostępna jest w poniższym załączniku, z kolei po odbiór bezpłatnych egzemplarzy w wersji papierowej zapraszamy do biura Centrum Inicjatyw Lokalnych przy ulicy Polskiej 14 B w Zawierciu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00.

Publikacja czasopisma „Zawiercianin” została dofinansowana w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Załączniki:
Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720