środa, 24 Maj 2017,
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna

Aktualności

Strona główna / Aktualności

Piknik Sportowy z Olimpijczykiem ku integracji

Bardzo ważnym elementem funkcjonowania małych społeczności miejskich oraz wiejskich jest aktywizacja, dążenie do dialogu międzypokoleniowego. Mogą służyć temu spotkania podczas obchodzenia różnych świąt, dni miasta. »

dodano: 4 godzin temu
Uniwersytet Dziecięcy w Zawierciu

20 maja 2017 r. o godzinie 9.30 w Miejskim Ośrodku Kultury im. Adama Mickiewicza odbył się kolejny wykład Uniwersytetu Dziecięcego w Zawierciu. »

dodano: 19 godzin temu
Historia łączy pokolenia – ku pamięci żołnierzy poległych w okresie I Wojny Światowej

Przywrócenie pamięci o istnieniu cmentarza wojennego z okresu I wojny światowej oraz cmentarza ewangelickiego, to inicjatywa zrodzona przez Fundację „Żyć na nowo” oraz Klub Pasjonatów Historii Lokalnej MOK w Porębie. »

dodano: wczoraj
Alternatywne spędzanie czasu

Żyjemy w czasach, w których coraz mniej ludzi wychodzi z inicjatywą, aby coś stworzyć, nie ma chęci do działania, czasu by angażować się w rozwój lokalnej społeczności, czy też kultywowanie lokalnych tradycji i obyczajów. »

dodano: 2 dni temu
Dobro Ziemi leży na sercu uczniom i nauczycielom

Wydaje się, że żyjemy w czasach, w których bardzo mocno akcentowany jest nacisk na problematykę ekologii, segregację śmieci, potrzebę sadzenia drzew. »

dodano: 6 dni temu
Konferencja "Innowacyjność produktów, usług poprzez współpracę z sektorem naukowym i badawczym"

Na konferencji odbywającej się w Zawierciańskim Parku Technologicznym były poruszone kwestie pozyskiwania funduszy, rozwój technologi oraz wdrażanie innowacyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. »

dodano: 7 dni temu
Impreza charytatywna "pokonać bariery"

W dniu 16 maja odbyła się impreza charytatywna „Pokonać bariery”. Jej organizatorami było Stowarzyszenie „Z Dobrego Serca” oraz Zespół Szkół i Placówek Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu. »

dodano: 7 dni temu
Wspólne działanie na rzecz Zdowa

Edukacja, dbałość o porządek swego miasta, zabawa – takie cele przyświecały Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdowie przy tworzeniu projektu: „Wspólne działania – wspólne korzyści”. »

dodano: 8 dni temu
„Dary lata” dla małych i dużych

Czy możemy wyobrazić sobie tradycję polskiej wsi bez obecności w niej Koła Gospodyń Wiejskich? Poświęcenie, czas, zaangażowanie oraz kultywowanie tradycji są domeną pań tworzących Koło Gospodyń Wiejskich w gminie Żarnowiec. »

dodano: 8 dni temu
Audiobook nośnikiem historii Poraja

Zdobywanie wiedzy często jawi się w naszej wyobraźni jako żmudne siedzenie nad książkami, wertowanie stron, by znaleźć odpowiedzi. Jednak nie zawsze musi to tak wyglądać. »

dodano: 8 dni temu
« Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 329 Dalej »
Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720