poniedziałek, 25 Styczeń 2021,
imieniny obchodzą: Miłosz, Paweł

Pismo

A A A

Strona główna / Pismo

Pismo „Zawiercianin” jest wydawane od roku 2008 przez Centrum Inicjatyw Lokalnych. Ukazuje się 3-4 razy w roku w nakładzie 1000 egz. Jest bezpłatnie kolportowane w powiecie zawierciańskim i okolicach. Wersje elektroniczne wszystkich numerów są w całości nieodpłatnie udostępniane w Internecie na portalu zawiercianin.pl.

Czasopismo zajmuje się prezentowaniem aktywności społecznej – organizacji, grup, instytucji i osób podejmujących wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Dotychczas na łamach „Zawiercianina” przedstawiono kilkadziesiąt postaci i organizacji odgrywających ważną rolę w życiu społeczno-kulturalnym regionu zarówno obecnie, jak i w przeszłości.

Znakiem rozpoznawczym czasopisma jest rzetelny i wyważony opis prezentowanych inicjatyw, brak pogoni za sensacjami i skupianie się na zjawiskach ważnych z punktu widzenia długofalowego rozwoju regionu. „Zawiercianin” to jedno z niewielu w skali powiatu czasopism zachęcających do aktywności społecznej i działania na rzecz naszej społeczności. Pismo obejmowało patronatem medialnym wiele ważnych inicjatyw społeczno-kulturalnych.

 

 

 

 

         
         
         
         
          

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720