czwartek, 7 Grudzień 2023,
imieniny obchodzą: Agata, Dalia

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / „Aktywne odkrywanie uroków Jury” – rajd rowerowy w dniu 31.08.2023 – zapraszamy!

„Aktywne odkrywanie uroków Jury” – rajd rowerowy w dniu 31.08.2023 – zapraszamy!

data dodania: 2023-08-16 14:52:36

Centrum Inicjatyw Lokalnych zaprasza mieszkańców Zawiercia do uczestnictwa w rajdzie rowerowym, który odbędzie się 31 sierpnia 2023 roku.
Planowany przebieg trasy: Zawiercie-Ogrodzieniec-Krępa-Zawiercie. Podczas rajdu zostanie zorganizowane ognisko, a uczestnicy otrzymają poczęstunek. Rajd odbędzie się w ramach zadania publicznego pn. „Aktywne odkrywanie uroków Jury”, współfinansowanego ze środków Gminy Zawiercie.
 
Formularze zgłoszeniowe po wypełnieniu i podpisaniu należy przesłać mailem na adres: matyja@cil.org.pl lub złożyć osobiście w biurze Centrum Inicjatyw Lokalnych, ul. Polska 14b, Zawiercie do dn. 25.08.2023 r.
Uwaga! Termin składania formularzy został przedłużony do 30.08.2023 g. 12.oo.
 
Głównym celem zadania pn. „Aktywne odkrywanie uroków Jury” jest popularyzacja aktywnych form spędzania wolnego czasu, zwiększenie zainteresowania mieszkańców Zawiercia turystyką, krajobrazem, rozwijaniem swojej wiedzy o otaczającym nas dziedzictwie kulturowym, przyrodniczym i historycznym. W związku z tym podczas rajdów odbędą się prelekcje na temat aktywnych form spędzania czasu, propagowania zdrowego stylu życia oraz zasad bezpieczeństwa w podróży.
 
Jura Krakowsko- Częstochowska to jeden z najbardziej malowniczych obszarów nie tylko w Polsce, ale i na świecie, i to tutaj przebiega najbardziej znany szlak rowerowy i pieszy – Szlak Orlich Gniazd. Nasz projekt skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, ale nie tylko – zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Zawiercie, którym wszelka aktywność fizyczna i kontakt z naturą pozostają bliskie sercu. Jest to także nasza odpowiedź na potrzebę zwiększenia zainteresowania lokalnej społeczności sportem, turystyką oraz szerzeniem wiedzy na temat tutejszego regionu.
 
 
 
Więcej informacji o zadaniu publicznym można uzyskać w biurze CIL, ul. Polska 14 B, Zawiercie, e-mail: matyja@cil.org.pl, tel. 32 670 20 14.
 
Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720