środa, 17 Lipiec 2024,
imieniny obchodzą: Aleksy, Martyna

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Tak było, za nami V Kongres Zdrowia Seniorów "Będziemy starzeć się z klasą"!

Tak było, za nami V Kongres Zdrowia Seniorów "Będziemy starzeć się z klasą"!

data dodania: 2018-10-09 11:39:45

Organizatorzy witają przybyłych gości Kongres, to spotkanie ludzi, których łączą wspólne cele oraz podobny obszar działalności, a wspólne przebywanie jest okazją do wymiany doświadczeń i czerpania inspiracji.

Dnia 8 października 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbył się Kongres Zdrowia Seniorów „Będziemy starzeć się z klasą”, zorganizowany przez Fundację Centrum Inicjatyw Lokalnych, ARK Agencję Pracy oraz Zawierciański Uniwersytet Trzeciego Wieku.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 150 seniorów z powiatu zawierciańskiego. Zebranych gości przywitali organizatorzy: Krzysztof Peroń – prezes ARK Jobs Sp. z o.o. oraz Jan Gwizd – prezes UTW w Zawierciu. Wykłady poprowadzili specjaliści z różnych dziedzin: Sylwia Baran na temat żywienia osób w podeszłym wieku, Andrzej Kawka na temat chorób układu krążenia i profilaktyki, Janusz Bargieła o dobroczynnym wpływie natury na zdrowie i życie człowieka oraz Anna Pilarczyk-Sprycha – dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu, przedstawiając zgromadzonym zmiany i rozwój szpitala na przestrzeni ostatnich lat.

Nad przebiegiem prelekcji i sprawnym wkraczaniem na nowe drogi wiedzy i kolejne tematy czuwała Karolina Matuszewska. Z kolei o oprawę muzyczną wydarzenia zadbała Patrycja Gotfryd – młoda i utalentowana zawiercianka. Na seniorów czekało wiele atrakcji i ciekawych stoisk, z których usług chętnie korzystali. Nestorzy mieli możliwość wykonania podstawowych badań i porozmawiania z lekarzami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy z nagrodami oraz loteria, w której można było wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe. Tak wiele wrażeń i bogata oferta dla seniorów wymagała odpowiedniej dawki energii. Dlatego też każdy uczestnik kongresu mógł skorzystać z darmowego cateringu, napić się herbaty i kawy.

Kongres Zdrowia Seniorów „Będziemy starzeć się z klasą” 2018, to wydarzenie, które kolejny raz intensywnie zaistniało w życiu i świadomości mieszkańców powiatu zawierciańskiego. Edukujące i inspirujące wykłady, spotkanie ze znajomymi, aktywne uczestniczenie w życiu społecznym – seniorzy chcą żyć świadomie i trzeba przyznać, że… starzeją się z klasą!

 

Stoisko promocyjne
Prelekcja
Uczestnicy Kongresu
Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720