czwartek, 7 Grudzień 2023,
imieniny obchodzą: Agata, Dalia

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Festyn Jurajski 2018 - przeżyjmy to jeszcze raz!

Festyn Jurajski 2018 - przeżyjmy to jeszcze raz!

data dodania: 2018-09-27 09:23:33

Paweł Abucki - Prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych wita przybyłych gości Najbardziej rodzinne wydarzenie za nami! 16 września bieżącego roku na placu przed sklepem Społem przy ulicy Wierzbowej w Zawierciu odbył się Festyn Jurajski, zorganizowany przez Fundację Centrum Inicjatyw Lokalnych.

W wydarzeniu wzięło udział wielu mieszkańców Zawiercia i okolic. Wspaniali ludzie, słoneczna pogoda oraz bogata oferta programu – to wszystko stworzyło wyjątkowy klimat i dostarczyło wielu wrażeń, które wciąż w nas żyją.

Podczas festynu można było skorzystać z bezpłatnych atrakcji: dmuchanych zamków, warsztatów rękodzielniczych, warsztatów pszczelarskich, malowania twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy dla dzieci: florystyczny, plastyczny oraz wiedzy o Jurze Krakowska-Częstochowskiej. Laureaci otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe.

Nie zapomniano również o strawie dla ciała. Uczestnicy festynu mogli skosztować swojskiego jadła, w tym rozgrzewającej zalewajki oraz osłodzić sobie chwile puszystą cukrową watą.

Festyn uświetnił występ kapeli Jurajskiej oraz parada motocykli, a kropką nad „i” były przepyszne i zdrowe słoiczki z miodem, które otrzymał każdy uczestnik wydarzenia.

W trakcie festynu prowadzona była również zbiórka środków finansowych na leczenie mieszkańca Zawiercia - Jacka Swaryczewskiego chorującego na jaskrę.

Rodzinna, pełna pozytywnej energii i wielu atrakcji niedziela, to kolejna karta w kalendarzu wspomnień, na którą warto spojrzeć jeszcze raz. Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia!

 

Festyn organizowany jest przez Fundację Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Festyn jurajski”, dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach Wojewódzkiego Programu Aktywizacji Gospodarczej oraz Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Beskidów i Jury Krakowsko – Częstochowskiej – Owca Plus do roku 2020. Celem projektu jest promowanie tradycji i dziedzictwa kulturowego Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Konkurs plastyczny
Jurajskie miody
Stoisko z materiałami reklamowymi
Animacje dla najmłodszych
Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720