środa, 17 Lipiec 2024,
imieniny obchodzą: Aleksy, Martyna

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Profilaktyka stresu i komunikacja - warsztaty dla osób z niepełnosprawnością

Profilaktyka stresu i komunikacja - warsztaty dla osób z niepełnosprawnością

data dodania: 2021-10-26 20:26:19

Centrum Inicjatyw Lokalnych w ramach zadania pn. „Jestem jak Ty – patrzę ponad horyzont” zorganizowało kolejne szkolenie dla uczestników. Tym razem dotyczyło ono profilaktyki stresu oraz właściwej komunikacji.

Stres towarzyszy nam każdego dnia, a jego destrukcyjne działanie może negatywnie wpływać na sferę zawodową. Dlatego też tak ważne jest poszukiwanie alternatywnych form radzenia sobie z ww. zjawiskiem, np. poprzez stosowanie terapii śmiechem, technik relaksacyjnych czy też uprawianie sportu.

Osobom z niepełnosprawnością może towarzyszyć dodatkowy stres wynikający z pewnych ograniczeń, którymi są dotknięci. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób redukować poziom stresu oraz radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych i zawodowych.

Tematyką szkolenia były także zagadnienia związane z właściwą komunikacją. Dokładne wyrażanie własnych myśli, umiejętność słuchania oraz przekazywania informacji to podstawa do tego, aby osiągnąć sukces w pracy zawodowej. Co więcej, umiejętności komunikacyjne mogą ułatwić znalezienie pracy w przypadku osób jej poszukujących.

To były warsztaty obfitujące w wiedzę, które przyczyniły się do wzrostu kompetencji osobistych i społecznych uczestników, dzięki czemu lepiej poradzą sobie na różnych płaszczyznach swojego życia.

 

 

Zadanie jest dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. 

 

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720