środa, 17 Lipiec 2024,
imieniny obchodzą: Aleksy, Martyna

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Pora na kolejną opowieść! Warsztaty filmowe z Górą Włodowską

Pora na kolejną opowieść! Warsztaty filmowe z Górą Włodowską

data dodania: 2020-02-05 08:43:28

Czas mija, a grantobiorcy Działaj Lokalnie chcą opowiadać dalej! Centrum Inicjatyw Lokalnych przeprowadziło kolejne szkolenie z zakresu przygotowywania krótkometrażowych filmów promocyjnych.

Udział w zajęciach wzięli tegoroczni grantobiorcy, którzy zgłosili chęć udziału w konkursie „Opowiedz” 2019 w ramach Programu „Działaj Lokalnie”. Celem konkursu jest zachęcenie do promowania inicjatyw wspieranych w ramach Programu i poszukiwanie atrakcyjnych sposobów na opisywanie własnych działań.

Tym razem Centrum Inicjatyw Lokalnych spotkało się w świetlicy OSP Góra Włodowska z przedstawicielami Gminnego Ośrodka Kultury we Włodowicach, grupa nieformalna: Góra Włodowska. Warsztaty przeprowadził Przemysław Pałucha – reżyser i pasjonat kina, współpracujący z firmą Tower Films.

W szkoleniach uczestniczyli nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci i młodzież. Zainteresowanie tematyką tworzenia filmów przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dzieciaki były odważne, ciekawe i chętnie stawiały pierwsze kroki przed kamerą. Podczas warsztatów, grupa opowiadała o swoim projekcie: „Wolność kocham i rozumiem – kreatywne zajęcia wzmacniające lokalny patriotyzm”, którego celem była aktywizacja lokalnej społeczności, rozwijanie pasji mieszkańców oraz utworzenie międzypokoleniowej relacji.    

Dzięki udziałowi w szkoleniu, mieszkańcy uzyskali wiedzę z zakresu tworzenia krótkometrażowych filmów promocyjnych, technik montażu oraz dowiedzieli się jak opublikować wideo w internecie.

Warsztaty filmowe pomogły uczestnikom stworzyć krótki reportaż filmowy dotyczący ich inicjatywy, który w pierwszym etapie zostanie oceniony przez Lokalną Komisję Konkursową. Góra Włodowska zdecydowała się na kategorię: człowiek, aby opowiedzieć o osobach, które zaangażowały się w realizację projektu.

Autorzy najlepszych prac w konkursie zostaną nagrodzeni, a ich filmiki zgłoszone do etapu ogólnopolskiego. Informacje o wynikach konkursu ziostaną zamieszone na stronie: www.cil.org.pl.

Działania dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720