poniedziałek, 17 Czerwiec 2024,
imieniny obchodzą: Laura, Leszek

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Kongres Zdrowia Seniorów - kolejna edycja

Kongres Zdrowia Seniorów - kolejna edycja

data dodania: 2021-08-04 19:50:52

Fundacja Centrum Inicjatyw Lokalnych rozpoczyna realizację zadania publicznego pn. „Kongres Zdrowia Seniorów”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Zawierciańskiego.

Kongres Zdrowia Seniorów zostanie zorganizowany w październiku/listopadzie 2021 r. w Zawierciu w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” (o dokładnej dacie wydarzenia poinformuje Organizator).

Głównym celem Kongresu jest zwiększenie wiedzy seniorów na temat profilaktyki prozdrowotnej oraz zachęcanie ich do aktywności społecznej i zawodowej. Kongres pozwoli na integrację środowiska 60+, propagowanie zdrowego stylu życia, zwiększenie wiedzy osób starszych w zakresie różnych form i możliwości walki z chorobami.

Pomysł organizacji Kongresu Zdrowia Seniorów powstała z potrzeby pogłębienia dyskusji na temat zdrowego i bezpiecznego starzenia się oraz aktywnej polityki regionalnej, uzasadnionej niepokojącymi danymi demograficznymi. Profilaktyka zdrowia powinna być istotnym elementem życia każdego seniora, dlatego bardzo ważne jest by znać jej teoretyczne i praktyczne zasady. Projekt mas szansę przyczynić się do propagowania idei, że aktywna starość to szczęśliwa starość.

Projekt adresowany jest do seniorów pochodzących z różnych części ziemi zawierciańskiej. Na Kongres zostaną zaproszeni m.in. członkowie Zawierciańskiego Uniwersytet III Wieku, Uniwersytetu III Wieku w Łazach, Powiatowej Rady Seniorów. W spotkaniu będą mogli również uczestniczyć inni mieszkańcy gminy i powiatu zawierciańskiego zainteresowani profilaktyką zdrowotną wśród osób po 60 roku życia. Seniorzy będą mieli możliwość podniesienia swojej wiedzy na temat żywienia i zdrowego stylu życia, sposobów aktywizacji społecznej, a także form aktywnego spędzania wolnego czasu. Potrzeba realizacji projektu wynika z braku dostępu tych osób do wiedzy dotyczącej tego tematu, która pozwoliłaby im skutecznie i świadomie dbać o kondycję własnego ciała i zdrowie.

 

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720