poniedziałek, 17 Czerwiec 2024,
imieniny obchodzą: Laura, Leszek

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Kolejny Kongres Zdrowia Seniorów za nami!

Kolejny Kongres Zdrowia Seniorów za nami!

data dodania: 2021-11-15 18:37:54

15 listopada br. miała miejsce kolejna edycja „Kongresu Zdrowia Seniorów”, którego organizatorem była Fundacja Centrum Inicjatyw Lokalnych.

 

Kongres organizowany był w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków Powiatu Zawierciańskiego.

 

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy powiatu zawierciańskiego zainteresowani profilaktyką zdrowotną wśród osób po 60 roku życia. Podczas Kongresu wygłoszono 3 prelekcje o tematyce:

- Profilaktyka prozdrowotna wśród osób starszych,

- Profilaktyka chorób cywilizacyjnych – programy profilaktyczne,

- Ruszaj się! – Na zdrowie!

 

Przedmiotem dyskusji zaproszonych gości były istotne dla prawidłowego funkcjonowania polityki senioralnej tematy dotyczące m.in. profilaktyki zdrowotnej i aktywnego starzenia się. W czasie Kongresu kontynuowano debatę o współpracy organizacji senioralnych działających na terenie powiatu zawierciańskiego. Włączono się także w dyskusję na temat żywienia i zdrowego stylu życia, sposobów aktywnego spędzania czasu. Zostały przedstawione przykłady rozwiązania problemów, z którymi borykają się osoby starsze.

 

Celem „Kongresu Zdrowia Seniorów” było zwiększenie wiedzy seniorów na temat profilaktyki prozdrowotnej oraz zachęcenie ich do aktywności społecznej i zawodowej, propagowanie zdrowego stylu życia, wzrost wiedzy z zakresu różnych form walki z chorobami.

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720