poniedziałek, 17 Czerwiec 2024,
imieniny obchodzą: Laura, Leszek

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Język angielski w praktyce

Język angielski w praktyce

data dodania: 2021-10-29 17:30:01

Znajomość języka angielskiego to dziś niemal konieczność. Wymagają tego zarówno sytuacje zawodowe jak i prywatne, dlatego ciągłe podnoszenie swoich kompetencji w tym zakresie wydaje się niezbędne.

W ramach zadania pn. „Jestem jak Ty – patrzę ponad horyzont” realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych, odbyły się warsztaty dotyczące praktycznego używania języka angielskiego.

Podczas szkolenia uczestnicy poznali podstawowe zwroty w języku angielskim, których można używać w sytuacjach codziennych. Kursanci poznali słownictwo i zwroty z obszaru dokonywania rezerwacji hotelowych, podróży samolotowych, zakupów czy też dokonywania zamówienia w restauracji. Uczestnicy poznali również praktyczne rady dotyczące samych przygotowań do podróży i procedur z nią związanych, w tym: stosowania listy kontrolnej podczas przygotowań, ubezpieczenia się przed podróżą, wykupienia rezerwacji, wybór odpowiedniego miejsca w samolocie, odpowiednie zachowanie się i procedury na lotnisku.

Kursanci dowiedzieli się:
- jak zarezerwować pokój w zagranicznym hotelu;
- jak zapytać o drogę i udzielić odpowiedzi na to pytanie;
- co zrobić aby uniknąć stania w kolejce przy odwiedzaniu atrakcji turystycznych;
- jakiego rodzaju komunikatów oraz słownictwa używać na lotnisku;
- jakich schematów rozmowy używać podczas zakupów w sklepie i restauracji.

Osoby z niepełnosprawnością, których celem było wzmocnienie swoich kompetencji językowych zostali zaproszeni do wzięcia udziału w różnego rodzaju scenkach sytuacyjnych z podziałem na role. Szkolenie było prowadzone zarówno w języku angielskim jak i polskim, dzięki czemu kursanci mogli w łatwy i przystępny sposób posiąść niezbędną wiedzę.

Oba kursy z języka angielskiego zostały przeprowadzone przez specjalistę ds. kontaktów międzynarodowych – Piotra Jarosza. 

 

 

Zadanie jest dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. 

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720