środa, 17 Lipiec 2024,
imieniny obchodzą: Aleksy, Martyna

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Aktywniejsi z każdym dniem - czas na podsumowanie

Aktywniejsi z każdym dniem - czas na podsumowanie

data dodania: 2021-05-31 08:39:53

Rozwój zawodowy i społeczny są niezwykle ważne w życiu każdego człowieka, zwłaszcza niepełnosprawnego.

Zdarza się, że niepełnosprawność stanowi barierę na drodze do zdobycia miejsca na rynku pracy. Aby temu przeciwdziałać, Centrum Inicjatyw Lokalnych zorganizowało w październiku i listopadzie szereg działań, mających na celu aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnością.  

W ramach zadania pn. "Aktywniejsi z każdym dniem - działania na rzecz osób niepełnosprawnych", uczestnicy wzięli udział w warsztatach oraz wycieczkach regionalnych. Spotkanie z doradcą zawodowym pomogło uczestnikom rozpoznać ich potrzeby i potencjał zawodowy, a także określić możliwości na rynku pracy. Podczas warsztatów komputerowych, dowiedzieli się, w jaki sposób Internet i media społecznościowe mogą być przydatne w poszukiwaniu pracy oraz na drodze do samorozwoju. Warsztaty zostały przeprowadzone zgodnie z zaleceniami sanepidu.

Z największym entuzjazmem uczestników spotkały się wycieczki regionalne. Dużo emocji wzbudziła wizyta w Muzeum Śląskim w Katowicach, a w tym wciągające kolekcje malarstwa polskiego, sztuki nieprofesjonalnej oraz fotografii artystycznej. Uczestnicy odwiedzili również Muzeum Zamkowe w Pszczynie, gdzie mieli okazję przespacerować się dawną rezydencją magnacką, a także obejrzeć unikatowe meble i przedmioty.

„Osoby niepełnosprawne, ze względu na różnego rodzaju ograniczenia, często nie mają możliwości aby w pełni rozwijać się w życiu społecznym i zawodowym, dlatego tak ważne jest wspieranie ich w tym zakresie. Chcemy podnosić ich kwalifikacje i pokazywać, że są równie wartościowi na rynku pracy. Cieszymy się, że zdążyliśmy z naszymi działaniami przed lockdownem instytucji kultury” – dodał Paweł Abucki, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

 

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720