piątek, 3 Lipiec 2020,
imieniny obchodzą: Anatol, Jacek

Polecamy

Strona główna / Polecamy

Instytucja dla ludzi

Przy ulicy Parkowej w Zawierciu, tuż za „ryneczkiem”, w budynku byłego internatu Zespołu Szkół im. gen. Bema na pierwszym piętrze mieści się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Placówka za trzy lata obchodzić będzie... »

dodano: ponad 7 lat temu
Zawsze z chęcią tu wracam

Pochodzi z niewielkich Pradeł, ale usłyszała o niej cała Polska – a co ważniejsze: usłyszała ją. Ma talent, piękny głos, pomysły i wiele zapału. O swojej karierze, zamiłowaniu do śpiewania i przywiązaniu do rodzinnych... »

dodano: ponad 7 lat temu
Dziennikarska przygoda młodych

Centrum Inicjatyw Lokalnych rozpoczęło realizację projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska”. Uczniów biorących udział w projekcie czeka moc dziennikarskich atrakcji: warsztaty, spotkania, debaty, tworzenie gazetek a dla liderów... »

dodano: ponad 7 lat temu
Członkowie JKW, Elżbieta Kępińska i Krzysztof Słoma na najwyższym szczycie Europy, Mont Blanc 2008 Z Jury w góry – i z powrotem

Pochodzą z różnych zakątków Polski. Każdy z nich zajmuje się inną profesją. Łączy ich jedno: pasja i zamiłowanie do wspinaczki. Siedzibę mają na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w Rzędkowicach. O kim mowa? O osobach... »

dodano: ponad 7 lat temu
Nie zapomniałem, skąd pochodzę

13 stycznia 2012 r. w zawierciańskim MOK-u odbył się pokaz znanej w całej Polsce i wielokrotnie nagradzanej marki odzieżowej Paprocki & Brzozowski. Nie wszyscy wiedzą, że jeden z dwójki projektantów – Mariusz Brzozowski, pochodzi... »

dodano: ponad 7 lat temu
Praca społeczna daje mi mnóstwo satysfakcji

O 25-leciu pracy społecznej, życiowych doświadczeniach i najbliższych planach opowiada Krystyna Męcik – prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW) w Łazach, w rozmowie z Joanną Walczak. »

dodano: ponad 9 lat temu
Koło się toczy – już 50 lat

„To wspaniała rozrywka i oderwanie się od codzienności” – tak natomiast mówi o Kole z Rzędkowic jego sekretarz, Zofia Bednarska. »

dodano: ponad 9 lat temu
Kobiety razem

Ale tutejsi mieszkańcy są aktywni także w innych sferach życia.Szczególnie kobiety – mądre, sprawne i energiczne. »

dodano: ponad 9 lat temu
Dom Ludowy w okresie, gdy ulokowano w nim Kino Włókniarz, pocztówka z okresu PRL W mieście zrujnowanym?

O krajobrazie i ludziach dawnego Zawiercia z Bogdanem Dworakiem rozmawia Remigiusz Okraska. RO.: Spojrzałem na ekran Twojego komputera. Widzę tam tytuł tekstu, który napisałeś: „Zawiercia krajobraz zrujnowany”. Co chciałeś... »

dodano: ponad 9 lat temu
St. Holenderski z nieodłącznym cygarem podczas wytyczania działek ogrodowych dla bezrobotnych w Zawierciu. Połowa lat trzydziestych, fot. arch. Z. Kluźniak Stanisław Holenderski - przemysłowiec i filantrop

Artykuł archiwalny z gazety Zawiercianin Nr 3 (5). Stanisław Holenderski urodził się i umarł jako żyd, również czuł się Polakiem a co najważniejsze był Zawiercianinem. »

dodano: ponad 10 lat temu
1 2 3 4 5
Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720