sobota, 27 Listopad 2021,
imieniny obchodzą: Franciszek, Maksymilian

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Zostańcie w Zawierciu

Zostańcie w Zawierciu

data dodania: 2018-08-17 14:03:10

28 września 2016 r. w Zespole Szkół im. O. Langego w Zawierciu odbyło się spotkanie podsumowujące Konkurs „Zostańcie w Zawierciu”.

Byli na nim obecni organizatorzy Konkursu, uczestnicy projektu w osobach laureatów i pracodawców oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zawierciu: Sekretarz Powiatu – Agata Jarza-Korpyś i Naczelnik Wydziału Edukacji – Jerzy Muc. Wśród publiczności znaleźli się również dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy Zawiercie oraz uczniowie Zespołu Szkół im. O. Langego. Podczas spotkania nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów laureatom oraz podziękowań pracodawcom.

P.A.:To ważne, aby dbać o przyszłość i rozwój naszego miasta. Wyzwaniem dla nas jest troska o to, aby młodzież z Zawiercia uważała je za atrakcyjne pod względem zatrudnienia. W przeciwnym razie demografia będzie dla nas bezlitosna. Dlatego ważne jest, aby podejmować inicjatywy takie jak ta, które umożliwiają poznanie potrzeb zarówno pracodawców, jak i przyszłych pracowników – powiedział Paweł Abucki, jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia „Zostańcie w Zawierciu”. Uczniowie oraz pracodawcy, którzy uczestniczyli w Konkursie zgodnie stwierdzili, że ta inicjatywa była dla nich bardzo cennym doświadczeniem, które poszerzyło ich horyzonty. Mieli okazję bliżej poznać swoje braki, dzięki czemu będzie można wypracować odpowiednie ścieżki rozwoju, zadawalające obydwie strony.

K.P.:Niezwykle istotne jest, aby pomóc młodemu człowiekowi określić jego ścieżkę zawodową, aby dać mu narzędzia, dzięki którym będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Tym właśnie jest Konkurs „Zostańcie w Zawierciu”. W tej edycji Konkursu udało się określić taką ścieżkę w przypadku 7 osób. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich 10 razy więcej. Nie będzie to możliwe bez wspólnej pracy dyrektorów szkół, pracodawców i samych zainteresowanych – przyszłych pracowników naszego miasta – stwierdził Krzysztof Peroń, współautor Konkursu „Zostańcie w Zawierciu”. Organizatorami Konkursu „Zostańcie w Zawierciu” było Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz Zawierciańskie Forum Pracodawców. Konkurs był realizowany w ramach programu „Kuźnia Młodych Talentów”.

 

Artykuł archiwalny rozmowa Katarzyny Rosół z organizatorami konkursu ,,Zostańcie w Zawierciu".

Zawiercianin 2016 nr 1 (21)

 

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720