czwartek, 7 Grudzień 2023,
imieniny obchodzą: Agata, Dalia

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Żegnamy Bogdana Dworaka

Żegnamy Bogdana Dworaka

data dodania: 2020-05-19 14:16:07

Zdjęcie z prezentacji jednej z edycji Kalendarza Dawne Zawiercie

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci zawierciańskiego poety i publicysty Bogdana Dworaka -  Honorowego Obywatela Zawiercia. Bogdan Dworak to wyjątkowa postać dla naszego miasta. Wychowywał kolejne pokolenia literatów i uczył miłości do ziemi zawierciańskiej.

Był założycielem i opiekunem grupy literackiej „Szalej” w Zawierciu. Zapisał się także jako autor tomików poetyckich „Obliczone z metafor”, „Obrzęk”, „Liryczne duperelki” i utworów prozatorskich: „Korzenie czy ksenofobia”, „Fora ze dwora(k)”, „Dokumenty i ludzie”, „Miodne Wzgórza” oraz „Mieszkam za darmo w każdym z was”.

Od początku istnienia naszego pisma Bogdan Dworak był dla nas wielkim wsparciem i wzorem. Efektem współpracy był cykl rozmów przeprowadzonych z nim przez  Przemysława Pieniążka oraz Remigiusza Okraskę. 

W najbliższym czasie na stronie Zawiercianin.pl zamieścimy rozmowy z Bogdanem Dworakiem, z lat 2010-2011. Zapraszamy czytelników do wzięcia udziału w tej niezwykłej podróży o Zawierciu u boku Bogdana Dworaka.

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720