sobota, 27 Listopad 2021,
imieniny obchodzą: Franciszek, Maksymilian

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Zawierciańska młodzież podbija Warszawę

Zawierciańska młodzież podbija Warszawę

data dodania: 2018-06-12 09:20:16

Już niebawem, bo 21 czerwca, zawierciańska młodzież wyjedzie na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Wyjazd jest głównym celem projektu  „Szlakiem historii Warszawy” zorganizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu, którym zostali objęci uczniowie Zespołu Szkół im. Xawerego Dunikowskiego w Zawierciu oraz Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Zawierciu.

Do Warszawy pojedzie 40 uczniów zawierciańskich szkół wraz z opiekunami. Celem wycieczki jest poznanie historii naszej stolicy. Uczniowie zwiedzą m.in. Zamek Królewski, a dokładniej Trasę Zamkową. Będą mogli również obejrzeć Stare Miasto, Plac Zamkowy, Pałac Kultury i Nauki oraz zabytkowe kościoły. Dodatkowym atutem wyjazdu będzie wizyta w Sejmie.  Warszawa jest miastem pełnym zabytków, do którego przyjeżdżają turyści z całego świata. Program wycieczki jest bardzo napięty, gdyż uczniowie mają do dyspozycji jeden dzień, a lista obiektów i pomników wartych obejrzenia wydaje się nie mieć końca.

Uczestnikom wyjazdu zostanie zapewniony transport, drobny poczęstunek, ubezpieczenie oraz opieka koordynatora projektu.

Wyjazd do stolicy z pewnością będzie żywą lekcją historii, uczniowie będą mogli odwiedzić miejsca, o których uczyli się w szkole. Tak atrakcyjne spędzenie wolnego czasu, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, na pewno pozytywnie wpłynie na integrację grupy biorącej udział w projekcie.

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć udanego wyjazdu, pełnego niezapomnianych wrażeń.

 

Projekt „Szlakiem historii Warszawy” jest współfinansowany ze środków Gminy Zawiercie w ramach wspierania realizacji zadania publicznego w zakresie Wspierania przedsięwzięć dal dzieci i młodzieży z zakresu turystyki z wykorzystaniem aktywnych form spędzania wolnego czasu.

 

 

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720