sobota, 27 Listopad 2021,
imieniny obchodzą: Franciszek, Maksymilian

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Wycieczka do stolicy Polski

Wycieczka do stolicy Polski

data dodania: 2018-06-27 10:58:42

21 czerwca uczniowie Zespołu Szkół im. X. Dunikowskiego i Zespołu Szkół im. O. Langego w Zawierciu wyjechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Wyjazd odbył się w ramach projektu „Szlakiem historii Warszawy”, realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych. Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Zawiercie w ramach wspierania realizacji zadania publicznego w zakresie Wspierania przedsięwzięć dla dzieci i młodzieży z zakresu turystyki z wykorzystaniem aktywnych form spędzania wolnego czasu.   

 

Uczestnicy wyruszyli z Zawiercia tuż po godz. 6:00. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Wycieczka rozpoczęła się zwiedzeniem Zamku Królewskiego i przejściem Trasą Zamkową. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia wystawy Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie, sal Parteru m.in. Galerii Lanckorońskich – Obrazy Rembrandta. Galeria Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej. Następnie udali się do sal na I piętrze, takich jak Apartament Wielki i Królewski, Galeria Czterech Pór Roku, Sale Sejmowe, Pokoje Królewiczowskie – z obrazami Jana Matejki. Przewodnicy w interesujący sposób pomogli przybliżyć historię tego miejsca.

 

Po zwiedzaniu Zamku Królewskiego, wycieczka udała się do Sejmu RP. Uczestnicy wjazdu wysłuchali wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu, mieli możliwość wejścia do galerii Sali Posiedzeń Sejmu, w których odbywają się obrady. Dodatkowo zwiedzający mogli zapoznać się z wystawą znajdującą się w sali Wszechnicy Sejmowej.

 

Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze, zachęcającej do integracji. Pogoda dopisywała przez cały dzień.  Zadowoleni uczestnicy, tj. uczniowie i opiekunowie,  wrócili do Zawiercia dopiero w godzinach wieczornych.

 

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720