piątek, 3 Lipiec 2020,
imieniny obchodzą: Anatol, Jacek

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Trzecia debata w Starostwie

Trzecia debata w Starostwie

data dodania: 2014-06-04 14:31:21

„NGO w PL – po co nam organizacje pozarządowe?” – to nazwa debaty, która odbyła się we wtorek w Starostwie Powiatowym w Zawierciu. Była to trzecia debata zorganizowana w ramach projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska”.
 
Zawarty w nazwie debaty skrótowiec „NGO” pochodzi z języka angielskiego i oznacza „non-governmental organization”, czyli „organizacja pozarządowa”. W debacie wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych z Zawiercia oraz młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu zawierciańskiego biorących udział w projekcie dziennikarskim.
 
Podczas ostatniej z trzech debat w ramach „Młodzieżowej Akademii Obywatelskiej” debatowano o funkcjonowaniu organizacji pozarządowych oraz o związanej z nimi idei wolontariatu. Młodzi uczestnicy debaty dzielili się swoimi doświadczeniami z działalności charytatywnej podejmowanej w ramach projektów szkolnych i pozaszkolnych.
 
Debata odbyła się w ramach projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Projekt realizuje Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720