niedziela, 17 Styczeń 2021,
imieniny obchodzą: Antoni, Henryk

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Trzeba intensywnie trenować

Trzeba intensywnie trenować

data dodania: 2020-07-08 12:34:04

Z Piotrem Zbieniem lewoskrzydłowym zawodnikiem juniorów KS Viret CMC Zawiercie.

P.W.:Jak zaczęła się twoja przygoda z piłką ręczną.

P.Z:Dyrektor Dariusz Bednarz stworzył sekcję piłki ręcznej w Szkole Podstawowej nr 6, do której uczęszczałem. Treningi zacząłem w 3 klasie podstawówki pod wodzą Mariusza Szczygła. To właśnie on zaszczepił w nas pasję do piłki ręcznej. Pierwsze treningi miały charakter zabawy, aby zachęcić młodzież do uprawiania tego sportu.

P.W.:Kto Was obecnie trenuje, gdzie i kiedy odbywają się treningi.

P.Z.:Nasze treningi odbywają się w środy i czwartki o godzinie 16:00 w hali przy ulicy Blanowskiej 40. Trenerami są Mariusz Szczygieł i Tomasz Tarczewski, którym bardzo chciałbym podziękować za lata pracy i poświęceń, jakie włożyli w naszą drużynę.

P.W.:Jak oceniasz ten sezon w Virecie.

P.Z.:Sezon uważam za udany  po zaciętych pojedynkach w lidze udało nam się zakończyć rozgrywki na 1 miejscu, z tylko jedną porażką. Będąc mistrzami Śląska zyskaliśmy możliwość organizowania i występu w 1/4 Mistrzostw Polski.

P.W.:Szczególnie bolesne wydają się mecze przegrane zaledwie jedną bramką.

P.Z.:Tak, w tym roku zabrakło nam do awansu jednej bramki. Była to dla nas bardzo bolesna porażka, którą pamiętamy do dziś. Być może ta porażka była spowodowana zbyt dużym rozluźnieniem w zespole.

P.W.:Jakie chwile z sezonu 2012/2013 wspominasz najmilej.

P.Z.:Najmilszym wspomnieniem było osiągnięcie pierwszego miejsca w lidze i możliwość gry w Mistrzostwach Polski.

P.W. :A co zrobić by wygrać, bo mobilizacja to jednak nie wszystko.

 P.Z.Zgadam się, czasami sama mobilizacja nie wystarcza. Aby wygrać mecz należy przykładać się do każdej części treningu,słuchać rad trenera.

 P.W.:Szczególnie głośny doping mieliście w Zawierciu podczas ćwierćfinału.

 
P.Z.:Tak,zaskoczyło nas to, że mieliśmy tak liczną publikę, która przyszła dopingować, co na pewno nas w jakiś sposób zmotywowało. Chciałbym w imieniu całej drużyny podziękować wszystkim, którzy przyszli w tych dniach nas wspierać.

P.W.:Uważasz, że jest szansa na osiągnięcie szczytowej formy w przyszłym sezonie.

P.Z.:Liga w przyszłym sezonie bardzo się wyrównuje, startujemy jako młodszy rocznik, nie licząc dwóch zawodników, którzy dołączą do nas i wzmocnią zespół. Będzie o wiele trudniej niż w zeszłym sezonie. Myślę, że będziemy walczyć o awans na mistrzostwa. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, które na pewno zaprocentują w przyszłych rozgrywkach.

P.W.:Uważasz, że Zawiercie i Viret dają szansę na karierę zawodową.

P.Z.:Żeby osiągnąć sukces trzeba być wyróżniającym się zawodnikiem w latach juniorskich, aby zostać zauważonym przez trenera pierwszej drużyny. Viret jako klub, który stawia na młodzież, daje możliwość dalszego rozwoju i doskonalenia umiejętności. Jeden z naszych kolegów z drużyny został zauważony przez trenera kadry narodowej, który powołał go na zgrupowanie. Faktem jest jednak, że potrzebujemy pomocy finansowej od miasta, aby spełnić swoje marzenia.

P.W.:Miałeś jakieś poważne kontuzje.

P.Z.:Niestety tak. W wieku 14 lat nieszczęśliwie upadłem na kolano, co spowodowało uszkodzenie więzadeł. Musiałem przejść zabieg, aby móc kontynuować treningi. Dojście do formy, którą prezentowałem przed kontuzją, było bardzo trudne. Nie życzę nikomu takiej kontuzji.

P.W.:Marzysz o karierze szczypiornisty.

P.Z.:Jak każdy młody zawodnik chciałbym zostać w przyszłości zawodowym piłkarzem ręcznym, zarabiać pieniądze na tym, co się kocha. Ale żeby to osiągnąć trzeba naprawdę intensywnie trenować.

P.W.:Czy według Ciebie każdy nadaje się do uprawiania tego sportu.

P.Z.:Piłka ręczna to gra dla ludzi o naprawdę silnym charakterze i dużej wytrwałości. Po wielu latach gry mogę stwierdzić, że nie każdy nadaje się do tej dyscypliny sportu. Trzeba mieć po prostu to „coś”.

P.W.:Czego mogę Ci życzyć w przyszłości.

P.Z.:Na pewno jak najmniej kontuzji dla całej mojej drużyny oraz jak największych sukcesów.

P.W.:Tego Ci życzę i dziękuję za rozmowę.

Artykuł archiwalny rozmowa Przemysława Wojtysiaka

Zawiercianin Lato 2013 nr 2 (15)

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720