czwartek, 7 Grudzień 2023,
imieniny obchodzą: Agata, Dalia

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Szlakiem najbliższej okolicy

Szlakiem najbliższej okolicy

data dodania: 2019-09-16 14:08:54

Fundacja Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu zaprasza do udziału w projekcie pod nazwą „Szlakiem najbliższej okolicy”.

Grupą docelową tego projektu są uczniowie zawierciańskich szkól średnich  z Zespołu Szkół im. Xsawerego Dunikowskiego oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych. 40 osób w wieku 15-20 lat, z naszego powiatu może wyjechać na jednodniową wycieczkę i poszerzyć swoją wiedzę o najbliższej okolicy oraz poznać historię związaną ze zwiedzanymi miejscami. Młodzież będzie mogła spędzić aktywnie wolny czas, poznać kulturę regionu, zintegrować się z rówieśnikami.

W dobie Internetu i spędzania czasu przed komputerem oraz życia w świecie wirtualnym jest bardzo ważne wyciągnięcie młodych ludzi z domu i pokazanie im, że oprócz świata wirtualnego istnieje też świat realny, również fascynujący i intrygujący jak ten z przed ekranu komputera.

Założeniem projektu jest wyjazd młodzieży do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Zwiedzający mogą zjechać na głębokość 40 metrów i zwiedzać szlaki liczące 1740 metrów. Kopalnia oferuje wiele atrakcji do zwiedzania między innymi trasa dla zwiedzających została udźwiękowiona w odgłosy pracy górników, efekty jadących wózków i robót strzałowych oraz innych odgłosów kopalni. Młodzi ludzie będą mogli poczuć się jak dawni gwarkowie wydobywający srebro.

Bliższe informacje pod nr tel. 32 76 020 14 lub w naszej siedzibie przy ulicy Polskiej 14 B.

 

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720