czwartek, 21 Styczeń 2021,
imieniny obchodzą: Agnieszka, Jarosława

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Ruszyła „Młodzieżowa Akademia Obywatelska

Ruszyła „Młodzieżowa Akademia Obywatelska

data dodania: 2020-07-08 08:29:09

Projekt „Młodzieżowa Akademia Obywatelska” prowadzona jest przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.

Dzięki projektowi współfinansowanemu przez Szwajcarię w ramach programu współpracy z nowymi krajami UE, uczniowie naszego liceum im. Żeromskiego i 9 innych placówek z powiatu zawierciańskiego otrzymali szansę rozwoju wiedzy oraz umiejętności w zakresie dziennikarstwa.Nadzoruje projekt w naszej szkole polonistka Małgorzata Zrebny, a z CIL wspiera go Paweł Kmiecik, lokalny dziennikarz. W ramach projektu 6 uczniów naszej szkoły będzie mogło:

N.N.:Brać udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Pawła Kmiecika.

P.K.:Wspólnie wydać 4 kolorowe, dwunastostronicowe gazetki w nakładzie 1000 egzemplarzy.


N.N.:Brać udział w spotkaniach z dziennikarzami.  Organizować debaty z ważnymi osobistościami.

P.K.:Brać udział wraz z młodzieżą innych szkół w tworzeniu pisma aktywności społecznej „Zawiercianin” (6 wydań, 24 strony A4)  w nakładzie 1000 egzemplarzy.

N.N.:Publikować materiały przygotowane w ramach projektu na multimedialnej platformie internetowej.

P.K.:Brać udział w dwóch dwudniowych wyjazdach studyjnych liderów grup na wydarzenia o charakterze dziennikarskim oraz redakcji mediów obywatelskich w Łodzi i Warszawie. Projekt zakończy się dopiero we wrześniu 2014 roku. Do tej pory, czyli przed wakacjami, w ramach owego projektu uczniowie mieli możliwość uczestniczyć już dwa razy w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Pawła Kmiecika, które odbywają się w naszej szkole. Braliśmy również udział w spotkaniu ze znanym dziennikarzem Michałem Olszańskim, który pracuje w radiowej Trójce, gdzie prowadzi audycje sportowe oraz piątkową „Godzinę prawdy”; współpracuje też z TVP2, gdzie jest gospodarzem „Magazynu Ekspres Reporterów” i porannego programu „Pytanie na śniadanie”. Spotkanie to odbyło się 08.05.2013 roku w zawierciańskim MOK-u. Uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie powiatu, ale także ich nauczyciele. Naszą szkołę reprezentowali Przemysław Wojtysiak (kl. I D) oraz Nikola Niepsuj (kl. I D). Spotkanie było bardzo owocne. Posypały się dobre rady, poza tym nie zabrakło śmiesznych anegdot zwią- zanych z naszym przyszłym, wymarzonym zawodem dziennikarza. Każdy z uczestników miał możliwość zadawania pytań na dowolny temat, co bardzo rozwinęło dyskusję między gościem a widzami. Projekt nadal trwa, a owocem naszej pracy będzie wydanie szkolnej gazety pod znanym tytułem „Stefan”, promującej nasze liceum oraz – co tu ukrywać nas samych.

Artykuł archiwalny rozmowa Nicola Niepsuj 

Zawiercianin Lato 2019 nr 2 (15)

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720