sobota, 20 Lipiec 2019,
imieniny obchodzą: Fryderyk, Małgorzata

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / "Zawiercianin" już... u nas!

"Zawiercianin" już... u nas!

data dodania: 2017-06-27 10:02:33

Już po raz dwudziesty drugi w Wasze ręce oddajemy nowy numer gazety „Zawiercianin”. Poświęcony został działalności lokalnej, której z pasją oddały się gminy z powiatów zawierciańskiego oraz myszkowskiego.

Realizowanie projektów w ramach Programu Działaj Lokalnie, który wdrażany jest przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu wymaga zaangażowania, poświęcenia swego czasu i energii. Tego wszystkiego nie zabrakło stowarzyszeniom, fundacjom, ośrodkom kultury, które wyszły z inicjatywami i podjęły działania mające przysłużyć się lokalnej społeczności. Dzieci, młodzież, seniorzy- każda z tych grup społecznych zyskała nowe możliwości, doświadczenia, polepszyła się ich jakość i atrakcyjność życia. Warto poznać historie pokazujące, że działalność lokalnych NGO (podmiotów non-profit) naprawdę ma sens.

Już z pierwszych stron gazety dowiadujemy się, że ograniczenia są tylko w naszej głowie. Mówi o tym prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu – Paweł Abucki, który sam jest społecznikiem, a dziś pomaga działać tym, którym dobro i rozwój regionu i zamieszkujących go ludzi również leży na sercu.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Dorotą Supkowską – założycielką Fundacji Wspierania Aktywności Twórczej i Regionalnej „Stara Szkoła”, która swą pasję do sztuki rozsyła na ogrodzieńskiej ziemi, zachęcając mieszkańców do twórczego spędzania czasu.

Gorące jeszcze wydanie „Zawiercianina” podejmuje także nowy cykl: „Społecznicy są wśród nas”, w którym opisywane będą historie osób mieszkających na terenach zawierciańskim oraz w najbliższej okolicy, angażujących się w działalność społeczną, niosących pomoc i nadzieję innym. Już dziś poznajcie historię Anety Woś – nauczycielki, instruktorki Zumby, kobiety czynu, która inicjując maratony Zumby pozyskała środki pieniężne przeznaczone na pomoc chorej Gabrysi, a w jej planach rodzi się już idea zorganizowania kolejnego tanecznego seansu, tym razem dla Ani – mistrzyni Europy w karate, którą wypadek przykuł do wózka inwalidzkiego.

Publikacja czasopisma „Zawiercianin” została dofinansowana w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Jego elektroniczną wersję podajemy w formie poniższego załącznika, natomiast drukowane bezpłatne egzemplarze czekają na Was do odbioru w siedzibie Centrum Inicjatyw Lokalnych przy ulicy Polskiej 14B w Zawierciu, w godzinach od 7.00 do 15.00.

Załączniki:
Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720