środa, 19 Luty 2020,
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / "Dyplom(y) z Marzeń" dla zdolnej młodzieży z powiatu zawierciańskiego

"Dyplom(y) z Marzeń" dla zdolnej młodzieży z powiatu zawierciańskiego

data dodania: 2019-02-02 09:16:36

Uroczyste wręczenie dyplomów W Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach podczas V Gali Wolontariatu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendialnych tegorocznym stypendystom Ogólnopolskiego Programu Stypendia Pomostowe „Dyplom z Marzeń”.

Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski - Marta Grzesica w krótkim wystąpieniu przedstawiła IX udział Stowarzyszenia w Programie Stypendiów Pomostowych. W tym roku wpłynęły tylko 4 wnioski o przyznanie rekomendacji do pozyskania stypendium. Wnioski spełniały wymagane kryteria. Komisja Stypendialna Stowarzyszenia rekomendowała cztery wnioski i wysłała pełną dokumentację do Administratora Programu tj. Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi. Ostateczną decyzję podjęła Główna Komisja Stypendialna fundatorów stypendiów. Po ogłoszeniu wyników na liście znalazły się wszystkie cztery nazwiska. Szczęśliwymi studentami są:                                      

1. Loręs Sebastian – student Politechniki  Śląskiej w Gliwicach – z Chruszczobrodu

2. Machura Paulina – studentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach – z Ciągowic

3. Zawadzka Marta – studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – z Giebła Kolonii z Gminy Ogrodzieniec

4. Łągiewka Klaudia – studentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – z Dzwonowic z Gminy Pilica

Stypendyści otrzymają po 5000 zł wypłacanych w 10 ratach. Jeżeli na koniec roku uzyskają średnią ocen 4,0 to z automatu otrzymają stypendia na drugim roku studiów.

Fundatorami stypendiów jest koalicja organizacji: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji Wspomagania Wsi oraz Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski. Prezes stowarzyszenia podkreśliła jak cenna jest pomoc darczyńców, którzy współfinansują 9% wkładu własnego stowarzyszenia. W gorących słowach i przy gromkich oklaskach zebranych na gali parlamentarzystów, samorządowców i zaproszonych gości Marta Grzesica dziękowała przedstawicielce PPUH „Dolomit” Kopalnia Ząbkowice S.A. Pani Edycie Kubasik i Dyrektorowi Rathdowney Polska SP. z o.o. Panu Bartoszowi Władymirof za ufundowanie kolejny raz wkładu własnego i współfinansowanie tegorocznych stypendiów. Stowarzyszenie z Chruszczobrodu pomogło uzyskać stypendia już 51 studentom na łączną kwotę 255 tysięcy zł. Kilkunastu stypendystów pobierało automatycznie stypendia w kolejnych latach studiowania za wysokie wyniki w nauce.                                                                           

Studenci odbierali dyplomy stypendialne w obecności swoich rodziców i przedstawicieli darczyńców, otrzymując gratulacje od Prezes Stowarzyszenia. Za otrzymane stypendia w imieniu studentów serdecznie podziękowała studentka Marta Zawadzka, a w imieniu rodziców mama stypendysty Sebastiana - Agnieszka Loręs.

 

autorką tekstu jest: Marta Grzesica - Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski

Uroczyste wręczenie dyplomów
Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720