czwartek, 21 Wrzesień 2023,
imieniny obchodzą: Daria, Mateusz

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Połączył ich airsoft

Połączył ich airsoft

data dodania: 2018-08-27 14:57:04

Są patriotami i pasjonują się wojskiem. Wolny czas aktywnie spędzali na airsofcie, czyli zespołowej grze polegającej na strzelaniu plastikowymi kulkami z replik broni.

Chcieli robić to „na poważnie” – założyli stowarzyszenie.

„Amonit” to grupa rekonstrukcyjna jednostek wojsk i policji. Od lutego tego roku posiada status stowarzyszenia zwykłego, które swoją siedzibę ma w Zawierciu. Obecnie w jego skład oprócz mężczyzn wchodzą także kobiety, łamiąc stereotyp słabej płci. Nazwa pochodzi od skamieniałości występującej m.in. na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.Członkowie chcą stworzyć rozpoznawalną grupę, by móc na szeroką skalę propagować postawę patriotyczną oraz szacunek wobec symboli i barw narodowych. „Amonitowcy” mają w planach podpisanie porozumień z wojskiem i policją, aby móc organizować poligony i ćwiczenia właśnie z tymi jednostkami. Nieodzowną częścią działań są airsoft i treningi, podczas których doskonalą umiejętności posługiwania się bronią oraz współdziałania w różnych sytuacjach. Stowarzyszenie wyraża chęć aktywnego uczestnictwa w imprezach masowych. W maju w Zespole Szkół w Pilicy odbył się pokaz szturmu na budynek.„Amonit” to zgrana drużyna, która cechuje się indywidualnym podejściem do członków i przyjazną atmosferą. Właśnie tacy ludzie jak oni pokazują nam, jak w ciekawy sposób można spędzać czas, budować mocne więzi międzyludzkie i poszerzać zamiłowanie do wojska. – „Mile widziany jest każdy, kto chce się uczyć i jest patriotą. Zrzeszamy naprawdę silne osobowości, które ukształtują każdego na porządnego człowieka” – mówi Maciej Toborowicz, dowódca Amonitu.tor: 

Artykuł archiwalny rozmowa Olgi Klarczyńskiej z pasjonatami wojska który połączył ich Airosft , czyli zespołowej grze polegającej na strzelaniu plastikowymi kulkami z replik broni .
 
Zawiercianin 2014 nr 2 (19)
 
 
Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720