niedziela, 17 Styczeń 2021,
imieniny obchodzą: Antoni, Henryk

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Piknik na medal

Piknik na medal

data dodania: 2020-07-08 09:12:05

Za oknem letnie słońce. Okoliczni mieszkańcy oraz przyjezdni przygotowują się do wyjścia z domów. W ten sposób zaczyna się Piknik Rodzinny przy Zespole Szkół w Pilicy

23 czerwca, południe. Za oknem letnie słońce. Okoliczni mieszkańcy  oraz przyjezdni przygotowują się do wyjścia z domów. Od godziny  14.00 przed kompleksem sportowym można zauważyć zbierających się uczniów. Ludzie gromadzą się licznie mimo upału. W ten sposób zaczyna się Piknik Rodzinny przy Zespole Szkół w Pilicy.

Pikniki rodzinne w Pilicy, organizowane przez szkołę, to już niemal tradycja. Z roku na rok można zauważyć coraz to nowe atrakcje, a także atmosfera jest coraz przyjemniejsza. Jak to wyglądało w tym roku. Piknik rozpoczął się o godzinie 14.00 barwnym korowodem podążającym ulicami Pilicy, który prowadziła grupa cheerleaderek. Za nimi szła orkiestra dęta, która grała utwory marszowe. W ich rytmie zgrabne dziewczęta wykonywały układy z pomponami. Tuż za orkiestrą maszerowała grupa taneczna z klas I-III SP, a za nią paradował teatrzyk „Igraszka”. Dalszy ciąg korowodu stanowiła klasa sportowa z naszej szkoły oraz zawodnicy Jurajskiej Ligi Siatkówki.Po przybyciu na teren szkoły dyrektor Leszek Sobota rozpoczął główną część imprezy  występy muzyczne, taneczne i akrobatyczne. Wśród nich nie zabrakło również różnego rodzaju atrakcji dla naj-młodszych widzów, straganów z gadżetami, zabawkami czy balonikami na hel dla najmłodszych. Starsi również mogli znaleźć coś dla siebie. Oprócz słuchania ciekawej muzyki, była okazja skosztowania wielu pysznych potraw przygotowanych przez rodziców uczniów.Podczas festynu można było również wziąć udział w loterii fantowej, w której główną nagrodą był tablet. Chętni mogli zakupić piękne portrety ojców, wkonane różną techniką przez uczniów naszej szkoły (23 czerwca to Dzień Ojca). Podczas całego festynu można było także korzystać z obiektów sportowych na terenie szkoły, a fani futbolu bardzo chętnie oglądali amatorskie mecze piłki nożnej oraz kibicowali wybranym drużynom. Na scenie nie mogło zabraknąć zespołu wywodzącego się z okolic, który brał udział w programie telewizyjnym pt. „Must be the music”  mowa tu o grupie Likeit. Głos jego bardzo młodej i utalentowanej wokalistki, Justyny Głowani, zachwycił niejednego słuchacza. Zabawiali oni publikę ostrym rockowym brzmieniem, choć nie zapomnieli również o lżejszych utworach.W ramach Pikniku wystąpił także pilicki szkolny zespół muzyczny Entropia, prowadzony przez Jacka Kowala. Młodzież grająca w zespole pokazała się od jak najlepszej strony i zaprezentowała utwory, które uświetniły imprezę. Swją obecnością zaszczyciły nas również mażoretki z Ogrodzieńca, czyli grupa „Fantazja”. Wśród występujących nie mogło także zabraknąć występu grupy cheerleaderek z Zespołu Szkół w Pilicy, a także prezentacji artystycznej innych uczniów naszej szkoły. Oprócz szkoły w Pilicy występowali również uczniowie szkół z Dzwono-Sierbowic, Wierbki i Sławniowa oraz przedszkolaki z Pilicy i Wierbki.Ostatnim z występujących na scenie był zespół Bad Boys grający hity disco. Na zakończenie Pikniku, około godziny 21.00, chętni zebrali się nad pilickim stawem i na tafli wody puszczali wianki ze świecami. Tegoroczny „Piknik Rodzinny” pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” okazał się bardzo udanym wydarzeniem. Niektórzy uczestnicy już zaczęli odliczać dni przed rozpoczęciem następnego, który odbędzie się za rok.

Artykuł archiwalny rozmowa Mileny Kurczek 

Zawiercianin Lato 2013 nr 2 (15)

 

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720