niedziela, 17 Styczeń 2021,
imieniny obchodzą: Antoni, Henryk

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Nieposkromny apetyt

Nieposkromny apetyt

data dodania: 2020-07-10 09:56:41

Jedną najpopularniejszych takich organizacji na naszym terenie jest klub piłkarski Gminno-Miejski Ludowy Klub Sportowy Piliczanka Pilica.

Aby klub funkcjonował sprawnie i był solidnie zorganizowany, musi on posiadać dobrze zgranych ludzi, którzy nim będą kierować. Obecnie zarząd GMLKS Piliczanka Pilica stanowią: prezes Szczepan Goncerz, wiceprezesi Łukasz Błażkiewicz oraz Edward Bzdęga, skarbnik Dawid Rybczyński, sekretarz Tomasz Latacz, członkowie zarządu Stanisław Iskierka oraz Marek Kantor, a także kierownik drużyny Michał Błaszkiewicz. A oto kilka pytań, które zadałam prezesowi Goncerzowi:

M.K.: Jak długo jest Pan prezesem Piliczanki.

S. G.: Funkcję prezesa  klubu zacząłem pełnić w 2007 roku.

M.K.: Co skłoniło Pana do objęcia tej funkcji.

S.G.: Przez całe swoje życie byłem wiernym  kibicem Piliczanki, a przez krótki okres w dzieciństwie nawet jej zawodnikiem.  W roku 2007 otrzymałem od ówczesnego zarządu propozycję objęcia funkcji prezesa. Mimo ogromnych rozterek i wątpliwości zdecydowałem się na objęcie tej posady, z nadzieją na dalszy rozwój klubu.

M.K.: Jakie są Pana zadania jako prezesa.

S.G.: Najważniejszym obecnie zadaniem jest zabezpieczenie strony finansowej, która jest przeznaczona na prowadzenie bieżącej działalności klubu, a także utrzymanie odpowiedniego poziomu sportowego. Cały czas pracujemy nad tym, by pozyskać jak największą ilość sponsorów z naszego regionu i nie tylko. Szukamy także możliwości dofinansowania klubu ze środków Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o drugie zadanie, to tak naprawdę mogę spać spokojnie, gdyż w chwili obecnej posiadamy trzech trenerów, którzy mają świetne wyniki zarówno w drużynach seniorskich, jak i młodzieżowych.

M.K.: Jakie są plany Piliczanki na przyszłość.

S.G.: Priorytetowym zadaniem jest rozwój dzieci i młodzieży dzięki naszej „Akademii Piłkarskiej Piliczanka”, która funkcjonuje od ubiegłego roku. Chcemy też, aby nasza pierwsza drużyna rozwijała się pod względem piłkarskim i organizacyjnym. Moim marzeniem jest zbudowanie na tyle silnych fundamentów, by w przyszłości móc nie tylko powalczyć o czwartą ligę, ale w niej się stabilnie utrzymać

M.K.: Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów w dalszej działalności klubu.

Zawodnicy Piliczanki to ludzie z pasją. Piłka nożna to ich hobby, na które znajdują czas w swoim życiu prywatnym. Dom, praca, szkoła, rodzina, znajomi  gdzie tutaj znaleźć czas na przyjemność i spełnienie własnych marzeń czy ambicji? Oni mają miejsce także i na to, nie narzekają na brak czasu czy złe warunki pogodowe. Treningi, mecze i wyjazdy są pewnym oderwaniem się od codziennego życia. Dzięki temu piłkarze czują się szczęśliwsi i mają poczucie, że nawet mimo zdarzających się porażek czeka na nich tu w Pilicy ktoś, kto nadal będzie ich wspierał i dopingował. Te osoby to po pierwsze rodzina, najbliżsi i przyjaciele, a w następnej kolejności mieszkańcy Pilicy i fani klubu sportowego. „To cudowne uczucie, kiedy wracasz z długiego, męczącego meczu w deszczowy i chłodny dzień i wiesz, że czeka na ciebie ktoś, kto powie kilka miłych słów i udowodni, że był z Tobą myślami przez cały ten czas, kiedy ty walczyłeś o jak najlepszy wynik swojej drużyny”  mówią zawodnicy. Oczywiście Piliczanka nie miałaby tak dobrych wyników bez wspaniałych trenerów. Z każdym nowym tygodniem obmyślają nowe strategie gry, treningów i motywowania zawodników. Mają energię i cierpliwość do przekazywania swoich umiejętności innym oraz kochają to, co robią. Jak widać, nawet w tak niewielkiej miejscowości jaką jest Pilica możemy znaleźć bardzo dobrze zorganizowany klub sportowy, który osiąga niezłe wyniki i rozsławia naszą miejscowość. Dzięki Piliczance zainteresowanie piłką nożną wśród mieszkańców naszej okolicy jest duże. Wspólnymi siłami dopingują oni w kolejnych rozgrywkach swoją drużynę

Artykuł archiwalny rozmowa Mileny Kurczek 

Zawiercianin Zima 2013 nr 4 (17)


 

 


Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720