czwartek, 7 Grudzień 2023,
imieniny obchodzą: Agata, Dalia

Aktualności

Strona główna / Aktualności

Agroturystyka szansą na rozwój w gminie Ogrodzieniec i Pilica

Centrum Inicjatyw Lokalnych w zaprasza do wzięcia udziału w projektach mających na celu rozwój  agroturystyki w gminie Ogrodzieniec i Pilica. Projekt obejmuje następujące działania: 1. Wsparcie szkoleniowe – odbędą się cztery... »

dodano: ponad 15 lat temu
Bzów. Działaczowi obywatelskiemu wytoczono sprawę za walkę o dobro mieszkańców

Sto tysięcy złotych za naruszenie dóbr osobistych żąda od Stanisława Janusa, przewodniczącego dzielnicy Bzów, firma Eko-Harpoon Technologie Ekologiczne, która rekultywuje teren kamieniołomu po byłej Cementowni Wiek. Jej... »

dodano: ponad 15 lat temu
Szkoła w Żarnowcu Żarnowiec. Szkoła rolnicza ma nowego patrona

 Zespołowi Szkół Rolniczych w Żarnowcu nadano imię Jana Pawła II. Uroczystość uświetnił obecnością kardynał Stanisław Dziwisz. - Historia Ojca Świętego zakończyła się momentem zamknięcia księgi, ale tu... »

dodano: ponad 15 lat temu
Zawiercie. Konferencja Zawiercie Design ze studentami katowickiej ASP

W imieniu Prezydenta Miasta Zawiercia studenci ASP Katowice zapraszają na konferencję podsumowującą II edycję warsztatów "Zawiercie Design 2009", organizowanych wspólnie z ASP Katowice. Podczas konferencji studenci wydziału wzornictwa zaprezentują prototypy mebli miejskich, upominków promujących miasto, których projekty koncepcyjne powstały jesienią 2008r. Konferencja będzie również okazją, aby poznać światowe trendy we ... »

dodano: ponad 15 lat temu
Sanktuarium w Mrzygłodzie Mrzygłód. Mieszkańcy protestują przeciw budowie obwodnicy.

 Relacja Telewizji Katowice z protestu mieszkańców Mrzygłodu przeciw budowie obwodnicy. Jak zaznaczają rozbudwa istniejącej drogi będzie szkodzić ludziom zamieszkałym w domach znajdujących się przy... »

dodano: ponad 15 lat temu
Poręba. Program Wielkiej Majówki.

Podczas majówki w Porębie wystąpi min. zespół Lombard. »

dodano: ponad 15 lat temu
Zawiercie. Plan jurajskiej majówki. 01.05-3.05.2009

Jurajska majówka Zawiercie 1.05-3.05.2009 1 Maja Pochód pierwszomajowy, zbiórka parking MOK godz. 10.00 Przemarsz ulicami Leśna, Szymańskiego, Kościuszki i 3Maja. Zakończenie pochodu przed tablicą upamiętniającą wydarzenia Krwawego Piątku   2 Maja  10.00-13.00   Zawody w jeździe freestylowej na rolkach i deskorolce                         skate park osiedle Piłsudskiego  11.00              graffiti... »

dodano: ponad 15 lat temu
MOK Zawiercie Zawierciański Dyskusyjny Klub Filmowy nominowany do Nagrody Polskiego Instytut Sztuki Filmowej

Oglądając filmy pamiętamy dobrze nazwiska reżyserów, kreujących główne role, czasem kompozytora i producenta. A zapominamy często o tych, którzy przyczyniają się do popularyzacji kinematografii organizując festiwale,... »

dodano: ponad 15 lat temu
Zawiercie. Novum. Majówka z PRL-em

Drodzy Towarzysze i Towarzyszki! 1 maja, w Święto Pracy naprzód na pochód do NOVUM! Z uwagi na zakorzenione głęboko w świadomości i sercach polskiej klasy robotniczej zamiłowanie do świętowania w dniu 1 Maja zachęcamy do licznego przybywania na dancing narodu socjalistycznego ! Wspólnie walczmy z siłami imperializmu w jedyne w roku Święto Pracy i bawmy się w myśl zasad filozofii Marksa i Engelsa, przy bacznych... »

dodano: ponad 15 lat temu
Łazy. Jura rock festiwal. Koncert zespołu Cree.

Młode, ambitne zespoły będą mogły zaprezentować się na muzycznej scenie. Przegląd o charakterze konkursu to okazja do pokazania własnego dorobku zespołów, wymiany doświadczeń wykonawców oraz zaprezentowania się muzycznie przed profesjonalnym jury. Jak powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach Grzegorz Piłka, który organizuje Jura Rock Festiwal, przegląd cieszy się sporym zainteresowaniem zespołów z Jury... »

dodano: ponad 15 lat temu
Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720