poniedziałek, 27 Styczeń 2020,
imieniny obchodzą: Aniela, Julian

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Nerki w centrum uwagi, czyli finał 68. edycji kampanii społecznej NEFROTEST w Zawierciu

Nerki w centrum uwagi, czyli finał 68. edycji kampanii społecznej NEFROTEST w Zawierciu

data dodania: 2017-12-11 14:32:37

Zdjęcie z portalu zawiercianskie.pl, fot. Paweł Kmiecik O tym, jak ważne są profilaktyka zdrowia oraz regularne badania wie każdy z nas. Często jednak w ślad za wiedzą nie podąża praktyka.

Inaczej było w Zawierciu podczas 68. edycji kampanii społecznej NEFROTEST, która odbyła się 17 grudnia bieżącego roku w Centrum Dializ Fresenius.  Z możliwości sprawdzenia stanu swoich nerek skorzystało aż 360 osób. Badaniu polegającemu na oddaniu krwi z ręki poddali się również goście honorowi: Paweł Abucki – Prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych, Witold Grim – Prezydent Zawiercia, Artur Kowal – Komendant Straży Miejskiej oraz Artur Łągiewka – Komendant Powiatowy Straży Pożarnej.

Często nie same badania profilaktyczne, ale ich wyniki budzą w nas lęk i niepokój. Warto uświadomić sobie jednak, że wyniki badań umożliwiają nam ewentualne podjęcie jak najszybszych kroków, prowadzących ku zdrowiu.

Jeżeli jesteś w wieku powyżej 45 roku życia i mieszkasz w powiecie zawierciańskim wciąć możesz dokonać bezpłatnego badania nerek. Poproś o skierowanie na badania swojego lekarza rodzinnego, pamiętając o haśle kampanii: „Nerki nie bolą, boli niewiedza”.

 

Zdjęcia zamieszczone dzięki uprzejmości portalu zawiercianskie.pl oraz Pawła Kmiecika.

Zdjęcie z portalu zawiercianskie.pl, fot. Paweł Kmiecik
Zdjęcie z portalu zawiercianskie.pl, fot. Paweł Kmiecik
Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720