sobota, 27 Listopad 2021,
imieniny obchodzą: Franciszek, Maksymilian

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Napęd na wiedzę

Napęd na wiedzę

data dodania: 2020-06-30 12:45:36

Podczas gdy większość z nas zastanawia się nad wyborem najlepszego wakacyjnego kurortu, inni poszukują możliwości rozwijania swoich pasji. Taki sposób spędzania wakacji wybrał Rafał Pietrusiński.

Jako Laureat Konkursu „Zostańcie w Zawierciu” miał możliwość odbycia płatnych praktyk w jednym z renomowanych przedsiębiorstw na terenie Zawiercia. Rafał poszerzał swoją wiedzę w warsztacie samochodowym Auto Block pana Bartłomieja Parzysza. Ideą Konkursu jest stworzenie szansy ludziom młodym na zdobycie doświadczenia zawodowego i zapoznanie się z lokalnym rynkiem pracy.

RP.:Motoryzacja to moja pasja, więc bardzo ucieszyłem się z możliwości udziału w praktykach. Podczas praktyk w warsztacie pana Parzysza zapoznałem się z wieloma rozwiązaniami technologicznymi. Byłem odpowiedzialny m.in.: za demontaż, renowację a następnie montaż części niezbędnych do prawidłowego działania samochodu. Dało mi to możliwość uświadomienia sobie, jak w rzeczywistości wygląda praca w warsztacie samochodowym – opowiada Rafał Pietrusiński.Praktyki dziś, to nie bierna obserwacja na zasadzie stania z boku. Współczesna forma praktyk daje możliwość zdobycia rozległej wiedzy z danego zakresu, która będzie pomocą podczas dalszego rozwoju zawodowego. Taki model nauczania jest bodźcem do tego, by nie ustawać w dążeniach do pogłębiania umiejętności, a nawet wzbogacać lokalny rynek pracy. Konkurs „Zostańcie w Zawierciu” przełamuje niekorzystny wizerunek małej miejscowości, jako tej, w której brak renomowanych przedsiębiorstw i profesjonalnych usługodawców.

KR.: Inwestycja w wiedzę i umiejętności ludzi młodych, to inwestycja w przyszłość naszego regionu. Praktyki zawodowe są elementem rozwoju tak samo ważnym dla młodzieży, jak i dla nas, pracodawców. To one pokazują, jak duże jest zainteresowanie danym zawodem, jak bardzo jesteśmy konkurencyjni na rynku pracy i w jaki sposób powinniśmy dążyć do udoskonalania naszych usług – powiedział pan Bartłomiej Parzysz.

 

Artykuł archiwalny rozmowa Katarzyny Rosół Rafał Pierusiński podczas odbywania praktyk w warsztacie samochodowym Bartłomieja Parzysza.
 

Zawiercianin Zima 2016 nr 1 (21)

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720