sobota, 27 Listopad 2021,
imieniny obchodzą: Franciszek, Maksymilian

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Mamy bardzo dobrą młodzież

Mamy bardzo dobrą młodzież

data dodania: 2018-08-23 13:38:44

Rozmowa ze Starostą Powiatu Zawierciańskiego – Rafałem Krupą.

P.K.:  Jaką rolę odgrywają takie projekty jak „Młodzieżowa Akademia Obywatelska” dla młodych ludzi z powiatu zawierciańskiego?

R. K.: Rola takich innowacyjnych projektów jak „Młodzieżowa Akademia Obywatelska”, które motywują młodzież do aktywnego udziału w życiu społeczności lokalnej, jest oczywiście niebagatelna. Dzięki realizacji projektu, z pewnością aktywność lokalna młodzieży wzrośnie – a przecież służy to naszemu wspólnemu dobru. Projekt ma na celu zwiększenie aktywności obywatelskiej młodzieży m.in. poprzez nabycie praktycznych umiejętności dziennikarskich. Udział w takim projekcie stanowi niebywałą szansę nabycia nowych umiejętności oraz umożliwia uświadomienie sobie, że zaangażowanie społeczne i intensywna praca umożliwiają osiąganie zamierzonych celów. Powierzone zadania wykształcają poczucie odpowiedzialności i sumienności.

P.P.:  Jakie korzyści wynikają dla młodzieży z uczestnictwa w projekcie Młodzieżowej Akademii Obywatelskiej?

R.K.:  W ramach projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska” uczestnicy mogli wziąć udział w wielu bardzo interesujących przedsięwzięciach: w cyklu warsztatów dziennikarskich, spotkań ze znanymi ludźmi mediów i przedstawicielami lokalnej sfery publicznej oraz w wyjazdach do Łodzi. Miałem okazję zapoznać się z wszystkimi czterema numerami gazetek szkolnych każdej ze szkół biorącej udział w projekcie – publikacje robią bardzo dobre wrażenie, są profesjonalnie przygotowane zarówno jeśli chodzi o formę, jak i o treść.

P.K.: Jaki wpływ na lokalną społeczność mają takie projekty?

R.K.: Zarówno społeczność lokalna, jak i sami uczniowie mogą na tym projekcie korzystać. „Młodzieżowa Akademia Obywatelska” z pewnością zwiększyła aktywność społeczną młodych ludzi – a to bardzo ważne. Myślę, że projekt wzbudził wśród młodzieży świadomość, iż działanie na rzecz lokalnej społeczności to działanie dla dobra swojego i swoich bliskich. Dzięki temu być może kiedyś uda nam się przekształcić w społeczeństwo obywatelskie, które rozumie potrzebę angażowania się na rzecz wspólnoty lokalnej oraz posiada poczucie odpowiedzialności za jej dobro.

P.K.:  Dzięki projektowi młodzież miała okazję poznać postacie życia publicznego z różnych sfer działalności.

R.K.:  Mam nadzieję, że projekt przybliżył młodym ludziom z naszego powiatu rolę, jaką odgrywa Starostwo Powiatowe oraz to, czym się zajmujemy. Podczas jednej z debat, która odbyła się w Starostwie, uczniowie mieli możliwość spotkania się z urzędnikami. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni tym jak aktywnie uczniowie brali udział w debacie, włączali się do dyskusji, zadawali pytania. W powiecie zawierciańskim mamy bardzo dobrą młodzież.

Artykuł archiwalny rozmowa młodzieżowej akademii obywatelskiej z Rafałem Krupą Starostą  Powiatu Zawierciańskiego mówi że mamy bardzo dobrą młodzież.

Zawiercianin 2014 nr 3 (20)

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720