czwartek, 23 Maj 2019,
imieniny obchodzą: Michał, Renata

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Mali artyści na Jurze

Mali artyści na Jurze

data dodania: 2013-06-18 12:32:51

14 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie projektu realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Jury Krakowsko-Częstochowskiej pt. „Majowe malowanie przez małych ARTystów”. Przedsięwzięcie skierowane było do dzieci i młodzieży przebywającej w Ośrodku Usług Opiekuńczo-Wychowawczych w Zawierciu.

Działania projektowe realizowane w okresie od 15.05.2013 r. do 16.06.2013 r. obejmowały:
• Prelekcję z wykorzystaniem materiałów wizualnych, dotyczącą przybliżenia rejonów skalnych Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
• Młodych majowe malowanie – warsztaty malarskie, na których wykonano techniką arfe, pastelami i farbami prace plastyczne pt. „Rejony skalne Jury Krakowsko-Częstochowskiej majową porą”.
• Konkurs plastyczny pt. „Piękno jurajskich skał, łąk i lasów”.

Warsztaty plastyczne prowadziła artystka plastyk i założycielka pracowni „TuArt” Katarzyna Iłyszyn.

Prace uczestników zostały wystawione na terenie Filii nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej w Zawierciu przy ul. Powstańców Śląskich 6 oraz na terenie Ośrodka Usług Opiekuńczo-Wychowawczych w Zawierciu.

W dniu 14 czerwca 12 uczestników projektu pojechało do Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach na warsztaty bibułkarstwa oraz na zwiedzanie z przewodnikiem terenu rezerwatu przyrody Góra Zborów – skały kroczyckie, jaskini oraz innych atrakcji.

Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Zawierciu.
 

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720