wtorek, 6 Czerwiec 2023,
imieniny obchodzą: Laura, Laurenty

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Kolorowanka „Misja – czyste powietrze”

Kolorowanka „Misja – czyste powietrze”

data dodania: 2020-10-13 11:39:41

Centrum Inicjatyw Lokalnych rozpoczyna realizację zadania publicznego pn. Kolorowanka „Misja – czyste powietrze” dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Celem zadania jest podniesienie świadomości proekologicznej społeczeństwa, szczególnie wśród dzieci, w zakresie zagrożeń, jakie niesie dla zdrowia zanieczyszczone powietrze, jak również zagrożeń wynikających z palenia papierosów.

Cele szczegółowe  projektu to przede wszystkim:

-       wzrost wiedzy w zakresie profilaktyki antynikotynowej,

-       zwiększenie wiedzy w zakresie oddziaływania zanieczyszczeń powietrza na zdrowie,

-       zwiększenie wiedzy w zakresie działań proekologicznych,

-       wzrost świadomości na temat zależności stanu środowiska od działalności człowieka.

 

Powyższe cele zostaną zrealizowane poprzez wydanie kolorowanki „Misja – czyste powietrze”. Kolorowanka będzie miała za zadanie uświadomienie młodym mieszkańcom województwa śląskiego, że powietrze, którym oddycha każdy z nas powinno być czyste, pozbawione wszelkich możliwych zanieczyszczeń. Jej celem będzie także ukazanie dzieciom możliwych rozwiązań w jaki sposób dbać o czystość powietrza.

Kolorowanka zostanie wydana w listopadzie 2020 r., w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy. Będzie kolportowana na terenie powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego. Kolorowankę będzie można także nabyć nieodpłatnie m.in. w siedzibie Centrum Inicjatyw Lokalnych, ul. Polska 14 B w Zawierciu (tel. 32 67 020 14), w dni robocze w godzinach od 7:00 do 15:00.

Zadanie publiczne pn. Kolorowanka czyste powietrze jest realizowane przez Centrum Inicjatyw Lokalnych i dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720