niedziela, 17 Styczeń 2021,
imieniny obchodzą: Antoni, Henryk

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Grajmy razem

Grajmy razem

data dodania: 2020-07-08 11:59:51

Historia Jurajskiej Ligi Siatkówki ma początek w 2006 roku

Historia Jurajskiej Ligi Siatkówki ma początek w 2006 roku. Dzięki pomysłodawcy oraz głównemu organizatorowi inicjatywy, dyrektorowi Zespołu Szkół w Pilicy Leszkowi Sobocie możemy na przestrzeni lat obserwować rosnącą popularność i rozwój Ligi. Z panem Leszkiem rozmawiają Monika Sobota i Karolina Rola.

L.S.:Skąd pomysł na Ligę.

M.S.K.R.:Pomysł wziął się z tego, że kiedyś dorośli dziś samorządowcy z różnych gmin rozgrywali mecze pomiędzy sobą. Tak zrodził się pomysł, aby utworzyć Ligę, w której możliwość udziału będą mieli również uczniowie gimnazjów.

L.S.:Czy jest Pan zadowolony z poziomu gry, który prezentują uczniowie, z rozwoju ligi.

M.S.K.RJestem bardzo zadowolony. Na początku mecze nie były rozgrywane na tak wysokim poziomie jak dziś. Każdy się uczył, były nowe przepisy. Dziś z każdym kolejnym sezonem prezentowany poziom jest coraz wyższy.

L.S.: Czy osiągnął Pan swój cel.

M.S.K.R:Tak. Młodzież jest zadowolona, Liga się rozwija, uczestniczy w niej już 12 drużyn.

L.S.:Czy zakładając Ligę przypuszczał Pan, że osiągnie ona tyle sukcesów.

M.S.K.R.:Nie przypuszczałem, że będzie aż tak duże zainteresowanie. Zgłasza się do nas coraz więcej drużyn, nawet z innych województw, które chciałyby wziąć w niej udział. W sezonie 2012/2013 Liga rozwinęła się oraz wzbogaciła o nowe wątki w historii. Patronat nad rozgrywkami objął klub siatkarski MKS TAURON z Dąbrowy Górniczej. Do walki po dwuletniej przerwie wrócił Wolbrom oraz zade-biutował Miechów.

L.S.:Czy w związku z nadchodzącym sezonem planuje Pan jakieś zmiany w formule Ligi.

M.S.K.R.:Trudno powiedzieć. Zawsze przed rozgrywkami spotykamy się z opiekunami drużyn. Jest powoływana komisja. Być może coś zmienimy wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

L.S.:Jak Pan sądzi, czy Liga jest popularna wśród mieszkańców miejscowości. Jak zachęciłby ich Pan do kibicowania swoim drużynom.

M.S.K.R.:Jest popularna, ale nadal przychodzi mało dorosłych. Chciałbym, aby przychodziły całe rodziny, żeby zawodnicy zapraszali znajomych. Promujemy rozgrywki razem z klubem MKS TAURON Dąbrowa Górnicza, Marszałkiem Woj. Śląskiego, Kuratorium Oświaty w Katowicach. Do przyjścia na rozgrywki zachęcamy również na naszej szkolnej stronie WWW, poprzez klasy sportowe, występy cheerleaderek czy różne konkursy odbywające się podczas meczów. 

Artykuł archiwalny rozmowa Leszka Soboty 

Zawiercianin Lato 2013 nr 2 (15)

 

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720