niedziela, 17 Styczeń 2021,
imieniny obchodzą: Antoni, Henryk

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Gmina Żarnowiec – aktywnie i na sportowo

Gmina Żarnowiec – aktywnie i na sportowo

data dodania: 2020-07-09 14:04:06

Chcesz aktywnie spędzić czas? Lubisz uprawiać różne sporty.Masz ochotę odpocząć od codziennych problemów w miejscu, gdzie jest cisza, spokój i świeże powietrze? Koniecznie musisz odwiedzić gminę Żarnowiec!

Spływy kajakowe po rzece Pilica dostarczą Ci wiele adrenaliny. Możesz podziwiać piękne krajobrazy z perspektywy kajaka. Możesz wybrać, jaką trasę chcesz przepłynąć:

Trasa I : Żarnowiec – Łany Wielkie – 2 km (1 godzina) 
Trasa II: Żarnowiec – Brzeziny – 6 km (2 h)
Trasa III: Żarnowiec – Dąbrowica – 12 km (4 h)
Trasa IV: Żarnowiec – Szczekociny – 19,2 km (6 h)

Klub piłkarski Trzy Korony Żarnowiec zaprasza na mecze, które odbywają się regularnie w okresie wiosennym, letnim i jesiennym. Piłkarze reprezentujący ten klub grają na wysokim poziomie i odnoszą sukcesy. Jazda konna to ciekawa propozycja dla miłośników tych cudownych zwierząt. Stadnina w Udorzu oferuje lekcje jazdy zarówno dla wszystkich, którzy chcą spróbować po raz pierwszy wsiąść na konia, ale również dla tych, którzy zamierzają pod szlifować umiejętności jeździeckie. Ciekawą atrakcją są również rajdy konne jedno- lub dwudniowe, organizowane przez tę stadninę. Warta uwagi jest kryta pływalnia w Ośrodku Rehabilitacyjnym Delphinus. Jeśli masz ochotę popływać lub chcesz nauczyć się tego sportu, to na tym basenie masz z pewnością taką możliwość. Świetne warunki i czysta woda zachęcają wielu mieszkańców naszej gminy oraz tych, którzy przyjeżdżają tu, aby odpocząć. Boisko do siatkówki plażowej szczególnie w wakacje jest często odwiedzane przez młodzież i dorosłych. Ciepły, czysty piasek i gorące słoneczko umilają grę. Kort do tenisa ziemnego również znajduje się w Żarnowcu. Korzystają z niego dzieci, młodzież i dorośli. To świetne rozwiązanie dla ludzi lubiących aktywnie spędzać czas, a trzeba przyznać, że tenis to bardzo wyczerpujący sport. Dziewczęta z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Żarnowcu godnie reprezentują gminę w rozgrywkach Jurajskiej Ligi Piłki Ręcznej. Każdy mecz cieszy się dużym zainteresowaniem. Kibice przybywają dość licznie i dopingują dziewczyny. Od dawna żarnowieckie gimnazjum uczestniczy w Jurajskiej Lidze Siatkówki. Dziewczyny oraz chłopaki z przyjemnością uczestniczą w treningach i rewelacyjnie grają w rozgrywkach. Zajęcia taneczne dla dzieci, nauka tańca towarzyskiego i nowoczesnego dla młodzieży, aerobik oraz lekcje karate. Wszystkie te zajęcia odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i   Turystyki w Żarnowcu. Przykład na to, że można połączyć przyjemne z nauką, czyli pożytecznym. Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Gminy Żarnowiec co roku odbywa się w ferie zimowe. Organizatorami są Gminna Biblioteka Publiczna i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Żarnowieckiej pod patronatem Wójta Gminy Żarnowiec. W turnieju mogą uczestniczyć również zawodnicy, którzy nie mieszkają na terenie naszej gminy. Z roku na rok przybywa coraz więcej chętnych. Blok Imprez Sportowych to zawody i konkursy organizowane z okazji corocznych obchodów Dni Żarnowca. Są to rozgrywki piłki nożnej, piłki plażowej, turniej tenisa ziemnego oraz spływ kajakowy Żarnowiec  Szczekociny. Gmina Żarnowiec brała także udział w XIX Edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin Województwa Śląskiego, gdzie zdobyła III miejsce! To dowód na to, że w gminie można uprawiać różne sporty i rozwijać się fizycznie. Zachęcam do odwiedzenia naszej gminy, bo tutaj naprawdę jest ciekawie. Nawet zwykły spacer po tutejszym pięknym terenie sprawia, że humor się polepsza.

Artykuł archiwalny rozmowa Oliwi Szastej 

Zawiercianin Zima 2013 nr 4 (17)

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720