poniedziałek, 16 Lipiec 2018,
imieniny obchodzą: Eustachy, Marika

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / FESTYN RODZINNY JURA – REGION Z TRADYCJĄ

FESTYN RODZINNY JURA – REGION Z TRADYCJĄ

data dodania: 2017-07-24 11:03:17

Okres wakacyjny to idealna pora, aby postawić na odpoczynek, czas spędzony z rodziną oraz zgłębić bogactwo lokalnej kultury.

Tę możliwość daje nam Festyn Rodzinny Jura – Region z Tradycją, który organizowany jest przez Fundację Praca i Kariera w Zawierciu w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków Powiatu Zawierciańskiego. Celem projektu jest zwiększenie działań promujących tradycję i dziedzictwo kulturowe charakterystyczne dla części Jury Krakowsko-Częstochowskiej przynależnej do powiatu zawierciańskiego.

29 lipca 2017 roku plac przy ulicy Dojazd w Zawierciu zmieni swoje oblicze w miejsce, gdzie odbywać będą się warsztaty rękodzielnicze, gry i zabawy dla najmłodszych, konkurs plastyczny oraz konkurs wiedzy o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Popularyzowanie zjawiska kultury ludowej poprzez aktywne i twórcze spędzanie czasu zawsze się sprawdzają! Fakt połączenia tego z konkursem dotyczącym wiedzy na temat Jury Krakowsko-Częstochowskiej stanowi optymalne rozwiązanie, które zapewni młodzieży rozwój intelektualny oraz artystyczny w duchu regionalnego klimatu.

Atrakcje dodatkowe to pokaz układania kostki Rubika oraz pokaz sztuk walk Klubu Sportów Walki „ARASHI”. By jeszcze bardziej podnieść puls i zakończyć jurajską imprezę mocnym akcentem zorganizowane zostaną zajęcia taneczne Zumby.

Później pozostaje już chwila wytchnienia przy rytmach wspaniałej „Kapeli Jurajskiej”!

Zapowiada się intensywna sobota, która swoje apogeum osiągnie między godziną 15.00 a 18.00! Festyn rodzinny poprowadzi DJ Domson. Do zobaczenia!

 

                                                                                                                  

Zadanie publiczne pn. Festyn rodzinny „JURA – region z tradycją”  współfinansowane ze środków Powiatu Zawierciańskiego

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720