poniedziałek, 16 Lipiec 2018,
imieniny obchodzą: Eustachy, Marika

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Ekstremalne oblicze Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Ekstremalne oblicze Jury Krakowsko-Częstochowskiej

data dodania: 2017-10-03 07:29:45

Szukając nowych wrażeń i doznań w życiu, wcale nie jesteśmy zmuszeni wyjeżdżać do wielkich miast, czy też korzystać z gotowych propozycji.

Jura Krakowsko-Częstochowska jest krainą, która zapewnić może zarówno spokojny odpoczynek, jeśli wybierzemy się na piesze wędrówki, ale i zapewnić wiele adrenaliny.

Jura jest miejscem, które umiłowali sobie górscy wspinacze. Ten sport przywodzi właśnie na teren krainy krakowsko-częstochowskiej ludzi z całej Polski. Można spotkać tu zarówno amatorów, jak i tych bardziej doświadczonych zdobywców skalnych wzniesień.

Krakowsko-Częstochowskie rejony obfitują wieloma atrakcyjnymi dla rowerzystów ścieżkami. Nie sposób nudzić się podążając przez teren, którego przyroda zachwyca, a trasa wcale nie jest tak łatwa ze względu na drobne kamienie, szlakę, wzniesienia.

Ekstremalne propozycje oferuje także miasto Ogrodzieniec. Tutaj skorzystać można z parku linowego, parku kolejowego, czy też wybrać się na narciarską trasę biegową. To atrakcje zaaranżowane przez Centrum Rozrywki oraz Adrenalina Park. Warto również wziąć je pod uwagę poszukując intensywniejszych doznań.

Jura Krakowsko-Częstochowska dostarcza nam wielu emocji i stwarza sporo wyzwań. Możemy się wspinać, jeździć na rowerze, korzystać z wielu atrakcji okolicznych centrów rozrywki.

 

 

Artykuł powstał w ramach zadania publicznego pn. Festyn rodzinny „JURA – region z tradycją”  współfinansowanego ze środków Powiatu Zawierciańskiego

 

 

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720