sobota, 27 Listopad 2021,
imieniny obchodzą: Franciszek, Maksymilian

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach zakończył rok akademicki 2017/2018

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach zakończył rok akademicki 2017/2018

data dodania: 2018-05-29 10:57:24

Na każdym etapie życia uczymy się czegoś nowego o sobie i świecie. Obowiązek szkolny, na który niejednokrotnie narzekają dzieci i młodzież z wiekiem może nabrać innego wymiaru i znaczenia.

Wielu seniorów decyduje się na rozpoczęcie nauki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, aby poszerzać swoją wiedzę naukową i świadomie kształtować siebie samych.

24 maja 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbyło się zakończenie roku akademickiego 2017/2018 UTW Łazy. To jeden z najprężniej działających uniwersytetów dla seniorów w naszym regionie. Uroczystość była zwieńczeniem całorocznej nauki, a podsumowanie podjętych dotychczas inicjatyw pokazało, jak bardzo zaangażowani społecznie, edukacyjnie i twórczo są słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach.

W tym szczególnym dniu postarano się, aby kształcenie i poznawanie nowych informacji były niezmiennie na pierwszym planie. Dlatego też zakończenie roku akademickiego uświetnił wykład pt. „Malowanie dźwiękiem” Gabrieli Kaczyńskiej – reporterki i reportażystki Polskiego Radia.

Chwile odpoczynku, wytchnienia oraz wakacje należą się wszystkim uczniom, zarówno tym młodszym, jak i starszym. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach po krótkim okresie wakacyjnym z pewnością powrócą na uniwersytecką aulę, aby z nowym zapałem i chęcią działania rozpocząć kolejny rok nauki.

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720