czwartek, 23 Maj 2019,
imieniny obchodzą: Michał, Renata

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

data dodania: 2013-08-19 08:22:30

Od maja do końca sierpnia Towarzystwo Przyjaciół Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zawierciu realizują cykl zajęć specjalistycznych z zakresu integracji sensorycznej oraz dogoterapii. Dla 16 uczestniczących w nich dzieci to przede wszystkim dobra zabawa i pokonywanie trudności/barier w przyjemny dla nich sposób.

Nie sposób nie wspomnieć o rodzicach uczestniczących w projekcie. O ile ich dzieci świetnie się bawiły, niekoniecznie mając świadomość uczestniczenia w opracowanym dla każdego z nich programie, o tyle ich rodzice systematycznie przyjeżdżali na zajęcia, często pokonując daleką drogę, następnie uczestniczyli w zajęciach, a potem ćwiczyli ze swoją pociechą w domu. To wymaga szczególnej wytrwałości, ale też pokazuje jak bardzo zależy im na pomocy swojemu dziecku w pokonaniu trudności rozwojowych. Jak bardzo szukają różnych metod, form, które pomogą pokonać trudności i wspierać rozwój ich dziecka.

Projekt się kończy, ale obie formy specjalistycznej terapii będą systematycznie realizowane w Poradni nadal. Projekt „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…” jest przykładem współpracy instytucji publicznej oraz organizacji pozarządowej w realizacji pomysłu dotyczącego profesjonalnej i jednocześnie atrakcyjnej pomocy dzieciom.
 

Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720