czwartek, 7 Grudzień 2023,
imieniny obchodzą: Agata, Dalia

Aktualności

A A A

Strona główna / Aktualności / ABC Przedsiębiorczości IV – edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast

ABC Przedsiębiorczości IV – edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast

data dodania: 2019-02-02 11:42:14

Warsztaty ABC Przedsiębiorczości Przedsiębiorczość – cecha, którą pogłębili w sobie uczniowie Zespołu Szkół im. Prof. Romana Gostkowskiego w Łazach uczestnicząc w dniach 21-24 stycznia br. w 18-godzinych warsztatach szkoleniowych z przedsiębiorczości.

Warsztaty zorganizowano w ramach ogólnopolskiego programu edukacji finansowej dla mieszkańców wsi i małych miast przez Fundację Wspomagania Wsi z Warszawy, a finansowanego przez Narodowy Bank Polski. Warsztaty prowadziła trenerka edukacji finansowej - Marta Grzesica.

15-tu uczniów w wieku 16+ opracowywało biznesplany, które po ukończeniu szkoły będzie można wykorzystać do prowadzenia własnej lub rodzinnej działalności gospodarczej. Uczniowie postawili pierwszy krok do zostania przedsiębiorcą. Na warsztatach dowiedzieli się jak zarejestrować działalność gospodarczą. W tym temacie pomogły Im, oddelegowane przez Burmistrza Łaz Pana Macieja Kaczyńskiego, pracownice Urzędu Gminy Łazy zajmujące się rejestracją działalności gospodarczej. Panie: Anna Skrzypek i Iga Staszczuk rozdały wnioski, a następnie omówiły sposób ich wypełniania. Zapewniały, że urząd nie jest taki straszy przy rejestracji, wręcz przeciwnie jest bardzo przyjazny dla osób zajmujących się własną działalnością gospodarczą. Zapewniały także, że wniosek można również wypełniać w  obecności urzędnika, który zawsze służy swoją pomocą. W czasie ćwiczeń z trenerką uczestnicy szkolenia dowiedzieli się również jaką formę opodatkowania wybrać, jak skalkulować koszty i przychody, żeby działalność przynosiła zysk, jak promować swoje produkty lub usługi, a także jak radzić sobie w sytuacji kryzysowej. Każdy z uczestników otrzymał materiały szkoleniowe, poczęstunek i zaświadczenie udziału w warsztatach.

W uroczystości wręczania zaświadczeń uczestniczył Burmistrz Łaz Pan Maciej Kaczyński, radny Rady Powiatu Zawierciańskiego Pan Grzegorz Piłka i dyrektor szkoły Pani Marzena Orzoł, która jest zawsze otwarta na poszerzanie oferty edukacyjnej swoich uczniów. Pan Burmistrz skierował ciepłe słowa do uczestników szkolenia , a Pani dyrektor szkoły podziękowała trenerce za przeprowadzone warsztaty.

 

autorka: Marta Grzesica

Warsztaty ABC Przedsiębiorczości
Warsztaty ABC Przedsiębiorczości
Wydawca:

Centrum Inicjatyw Lokalnych
42-400 Zawiercie, ul. Senatorska 14

Pomóż nam rozwijać serwis:
1%

Podaruj 1% podatku
KRS: 0000215720